(Z)GROZA NA KOŁACH

Chwile grozy przeżyli pasażerowie 500-tki jadący do Bierunia. W przepełnionym mikrobusie otwierały się drzwi, przez które prawie wypadł pijany mężczyzna. W odwecie rzucił się na kierowcę, a autobus zjechał na przeciwległy pas. A wszystko to na oczach wycieczki z Rumunii.

Zaczęło się od tego, że po pasażerów w Oświęcimiu podjechał niestandardowo mały pojazd, mogący zabrać 27 osób. To kierowcy nie przeszkodziło zatrzymać się po wycieczkę (świadkowie twierdzą, że z Rumunii). Z ustaleń policji wynika, że pojazdem PKSiS Oświęcim poruszało się ok. 50 osób!

Czytaj też: Grzechy główne PKSiS, Oświadczenie kierowcy autobusu

W ścisku przy wejściu jechał pijany mężczyzna z Polski. Gdy autobus wjeżdżał na most przy Niwie, drzwi otworzyły się i mężczyzna prawie wypadł. Zwrócił uwagę kierowcy na stan techniczny pojazdu. – Co by pan zrobił, gdybym wypadł? – miał zapytać zdaniem świadków. Kierowca zażartował, że wtedy by po niego wrócił. To rozwścieczyło mężczyznę, który zaczął wyzywać pracownika pekaesu.

- Nagle poczułam jakieś szarpnięcie, okazało się, że pijany facet rzucił się na kierowcę i zaczął ruszać kierownicą. Zjechaliśmy na przeciwległy pas, po którym na szczęście nic nie jechało – relacjonuje Barbara, jedna z pasażerek. Wcześniej pijany mężczyzna zadzwonił na policję, więc autobus został zatrzymany w zatoce na Zabrzegu.

- Z powodu złego stanu technicznego pojazdu kierowca został ukarany mandatem, zabrano mu też dowód rejestracyjny – informuje oficerka prasowa komendy powiatowej policji w Bieruniu Katarzyna Skrzypczyk. Mimo to niesprawny autobus pojechał dalej – dziwią się świadkowie.

Fot. Damian Olszonowicz. Zdjęcie nie przedstawia właściwego kursu mikrobusa.

(dł)

 

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
 • ~Migureak
  2017-10-07

  Generic Levitra Online Pharmacy <a href=http://viaonlineusa.com&g t;online pharmacy</a> Leclerc Levitra

 • ~Kuuusik
  2013-11-06

  Taa, a PEKAES... najgorsze co może być, dziś o godzinie 14.30 (jedna z tych godzin, w których jeździ najwięcej osób) jechał mały, bardzo mały busik, jeszcze mniejszy od tego na zdjęciu, kiedy wsiadałam był juz prawie pełny, ale na kilku ostatnich przystankach ludzi juz stali w nim ... zapakowani jak śledzie w puszkę, a tępy kierowca zatrzymywał sie aby jeszcze koleni mogli wejść!! to już była przesada, gdzie kierowca zgubił mózg? może na jednej ze swoich tras....

 • ~Ten co pisze pra
  2013-11-05

  YYyyy osobiście jeżdże PKS juz rok i w mojej karierze przyjechał tylko 5 razy punktualnie Rozumiem korki ale zeby na 200 dni przyjechać tylko 5 razy o czasie Prosze zróbcie coś z tym !!!!!!!!!

 • ~Kapi
  2013-11-05

  Ten mały autobusik jest w fatalnym stanie.

 • ~Dorota
  2013-11-05

  Wreszcie sie ktos zainteresował Pks Oswiecim to jest HANBA zeby w 21 wieku jezdzily takie autobusy trupy,sama mam zawsze problem bo jak,albo kierowca jezdzi jak z workami ziemniakow albo Pks puszcza autobusy wogóle nie przystosowane do jazdy np z dziecmi mam blizniaki i wejscie do autobusu graniczy z cudem gdy np jedzie autobus z drzwiami tylko z pszodu i w tyle Ludzie mamy XXI wiek a jazda u nas to sredniowiecze!!!!!!!!!!!

 • ~gość
  2013-11-04

  szkoda ze kierowca nie powiedział ze by go zostawił:)

 • ~mieszkaniec
  2013-11-04

  Nie kreujmy faktów, uprawiajmy rzetelne dziennikarstwo. Albo dopiszmy do adresu www uśmiechniętą buźkę.

 • ~pasażer
  2013-11-04

  jechałem tym busem i wszystko widziałem na żywo, to ten pijany pasażer potoczył się i pociągając za drzwi one lekko się uchyliły i wróciły na swoje miejsce, i to nie pasażer dzwonił na policję tylko kierowca jadąc zauważył patrol w Bieruniu na pętli i sam się zatrzymał celem uspokojenia agresywnego i zalanego pasażera a co do ilości osób to jest przesada bo może stało ok. 10 osób,