UWAGA! DŁUGI WEEKEND

I policja, jak każdego roku, będzie prowadzić specjalną akcję, która ma zapewnić bezpieczeństwo na drogach. „Znicz 2013” – przeczytaj, na co należy uważać.

Po pierwsze – nie jedź na pamięć

Co prawda ze wszystkich gmin naszego powiatu tylko Imielin delikatnie zmodyfikował organizację ruchu przy cmentarzu, ale przecież groby odwiedzamy także w innym miejscach. Tam zmian może być więcej.

Zmiana w Imielinie jest kosmetyczna. Tylko jedna droga zmienia swój charakter – zamiast dwukierunkowej (jak dotychczas) przez święta będzie jednokierunkowa. Ulicą zaznaczoną na mapie będzie można jechać wyłącznie w kierunku od ulicy Pokoju do ulicy Sapety.

Po drugie – skorzystaj z autobusów

Do tego przynajmniej przekonują policjanci na swojej stronie internetowej. Niektórzy przewoźnicy uruchamiają specjalne kursy, które będą wozić pasażerów do cmentarzy.

Jeśli chodzi o powiat bieruńsko-lędziński, dodatkowy mikrobus wprowadza tylko Bieruń. Będzie on jeździł na trasie Bijasowice – Cmentarz przy ul. Soleckiej oraz Czarnuchowice – Cmentarz przy ul. Soleckiej (rozkład jazdy dostępny na stronie UM Bieruń - klik).

Rada nr 3 – dla pieszych

Należy korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, piesi powinni iść poboczem lub lewą stroną drogi. Policjanci przypominają:

jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy.

Dobrze mieć przy sobie jakiś element odblaskowy lub latarkę. Już nawet taka drobna opaska na rękę poprawia Twoje bezpieczeństwo.

Rada czwarta – przestrzegaj przepisów

W okresie Wszystkich Świętych będzie zdecydowanie więcej przeprowadzonych kontroli. Policjanci będą badać m.in. trzeźwość kierowców, prędkość samochodów, stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia dzieci. 

Zwróć także uwage na to, żeby parkować w miejscach do tego przeznaczonych. Uważaj, żeby twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi, bądź dostepu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.

I pamiętaj: polecenia policjanta (strażnika miejskiego) kierującego ruchem są najważniejsze. 

Źródło: http://www.bierun.slaska.policja.gov.pl/

(jm)

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.