POLICJANCI WLEPIALI… MEDALE ZA PRZEPISOWĄ JAZDĘ (WIDEO)

Wczoraj policjanci wraz z podopiecznymi świetlicy socjoterapeutycznej MOPS-u w Lędzinach przeprowadzili akcję drogową – kierowcy za przepisową jazdę otrzymywali przygotowane przez dzieci medale.

W poniedziałek 2 lutego podczas profilaktycznego programu „Bezpieczne Ferie” bieruńscy policjanci, wspólnie z dziećmi ze świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Lędzinach, przeprowadzili nietypową akcję. Zatrzymywani do kontroli drogowej kierowcy za jazdę zgodną z przepisami otrzymywali od najmłodszych lędzinian własnoręcznie przygotowane medale wzorowego kierowcy, a także materiały promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

- Kierowcy nie ukrywali zdziwienia, ale też zadowolenia z tak przyjemnej kontroli drogowej i otrzymanych wyróżnień – mówi st. asp. Katarzyna Skrzypczyk z bieruńskiej policji.

- Podobne akcje pokazują, że policjanci nie tylko chcą karać, ale profilaktycznie nawet nagradzają przepisowo zachowujących się kierowców – dodaje Skrzypczyk i wyjaśnia, że w akcji chodzi również o budowanie pozytywnego wizerunku policjanta. I udało się – przynajmniej w ten jeden dzień.

Wszyscy reagowali na nas bardzo pozytywnie, niektórzy kierowcy sami podjeżdżali i chcieli się poddać kontroli

– śmieje się policjantka. Efekty też były bardzo dobre. Na kilkadziesiąt sprawdzonych pojazdów wszystkie kontrolę przeszły pozytywnie.

A dzieci? – Dla nich to była niezła frajda. Nie chciały kończyć. Kiedy myśmy już przemarzli, one wciąż chciały kontrolować kolejnych kierowców - kończy policjantka.

Ulotki i gadżety zasponsorowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lędzinach, a całą akcję patronatem objęła Burmistrz Miasta Lędziny Krystyna Wróbel.

Jacek Moryc, fot. i wideo KPP Bieruń

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
  • ~Szwagierka
    2015-02-05

    Ooooo ! Bratowa ! Gratulacje dla kierowcy na medal !

  • ~Busia
    2015-02-03

    Super! Brawa dla medalistów ! :-)