HALLOWEEN Z GALINDĄ

To będzie wieczór grozy. W czwartek 31 października o 19 w lędzińskim kinie "Piast" projekcja polskiego horroru "Silent Lake". W roli straszydła Galinda z Mazur.

"Silent Lake" to ostatnia produkcja lędzinianina Wojciecha Stuchlika. Opowiada historię pary Brytyjczyków, która za wakacyjny kierunek obiera mazurskie jeziora. Urlopowa sielanka szybko się kończy. Łódź nawiedza Galinda ze starej legendy.
 
 
Film został zrobiony w konwencji found footage. Na świecie spopularyzował ją nieśmiertelny "The Blair Witch Project", który miał przedstawiać taśmy nagrane przez zaginionych studentów. Drżąca, rozbiegana kamera, ujęcia filmowane z ręki i wszechogarniający chaos. Efekt? Przy zaledwie kilkudziesięciu tysiącach dolarów włożonych w projekt, zyski idące w miliony. 
 
Stuchlik z horrorem się już mierzył (jego pierwszy film to nakręcony m.in. w lędzińskich lasach "Sparrow"), ale z found footage nie. Czy mu się udało? Film został zakwalifikowany do pokazów na plaży w trakcie tegorocznego festiwalu w Gdyni. Recenzje są różne. Najlepiej samemu przyjść i sprawdzić.
 
 
Halloweenowy pokaz jest organizowany w ramach comiesięcznych spotkań z kinem pod znakiem dyskusyjnego klubu filmowego "PROJEKT:KINO!". Za jego organizację odpowiadają Miejski Ośrodek Kultury w Lędzinach oraz Stowarzyszenie Młodzi Aktywni. Z ramienia tej ostatniej za koordynację odpowiada nasz redaktor Dominik Łaciak. Poprzednio gościł w Lędzinach Kazimierza Kutza, który przyjechał z filmem "Paciorki jednego różańca".
 
Wstęp wolny. 
 
Zobacz zapowiedź filmu
 
(red.)

 

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
  • ~JeffAgokreot
    2017-09-23

    Sinus Infection Cephalexin Or Clarithromycin http://cialtobuy.com - buy cialis Medical Propecia
    Where Can I Buy Retin A Online? Propecia 90 Pills
    Propecia En Falta Receita Medica <a href=http://cialtobuy.com >cialis price</a> Viagara From India