PECHOWA TRZYNASTKA?

Na szczęście nie dla wszystkich. Podsumowujemy 13. kolejkę zmagań lokalnych piłkarzy i w czytelny sposób prezentujemy ich aktualne miejsce w tabeli.

Górnik Pszów - GTS Bojszowy 2:2

Zaczynamy od najlepszej drużyny w powiecie. GTS Bojszowy jest jedynym klubem z powiatu bieruńsko-lędzińskiego, który rywalizuje na poziomie IV ligi. I całkiem nieźle sobie radzi – pewne miejsce w górnej połówce tabeli pozwala ze spokojem patrzeć w przyszłość.

Wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Pszów rozpoczęło się w sobotę (26.10) o godzinie 11:00. Patrząc tylko na pozycję w tabeli, to bojszowianie powinni być faworytem spotkania. Sześć punktów przewagi to niezła rekomendacja.

I wszystko szło zgodnie z planem. Do ostatniej minuty GTS prowadził z Górnikiem 2:1, jednak nieodpowiedzialne zachowanie w końcówce spotkania zmusiło sędziego do odgwizdania rzutu karnego dla gospodarzy. Bartosz Stawarski efektownym lobem umieścił piłkę w siatce.

Piast Bieruń NowyUnia Bieruń Stary 7:0

W bratobójczej walce wielkie strzelanie urządzili sobie piłkarze Piasta z Bierunia Nowego. W derbach dotkliwie pobili bardzo nieradzącą sobie w tym sezonie drużynę Unii Bieruń Stary (o „Derbach dla Piasta” pisaliśmy już na łamach Serwisu – klik).

Zapraszamy do relacji wideo przygotowanej przez Marcina Tracza.

Wynik wysoki, jednak patrząc na tabelę to obie bieruńskie drużyny są w nie najlepszej sytuacji. Co prawda Unia w zdecydowanie gorszej (przedostatnie miejsce, 7 punktów i bilans bramek -34), ale i Piast musi się starać, żeby uniknąć strefy spadkowej (tylko 5 punktów dzieli go trzynastego Dębu Gaszowice).

Jedność Jejkowice – MKS Lędziny 0:2

Trzy drużyny z powiatu mierzą się w pierwszej grupie katowickiej ligi okręgowej. Poza wspomnianymi ekipami z Bierunia – MKS Lędziny, który zaliczył już dziewiąte zwycięstwo i umocnił się na pozycji wicelidera swojej ligi.

Rywalem lędzinian była Jedność Jejkowice, zajmująca czwartą pozycję z niezłym dorobkiem 23 punktów. Zapowiadało się ciekawe widowisko. I tak też było. Przez całe spotkanie MKS niepewnie prowadził jednym golem. Bezpieczny dystans dopiero w końcówce meczu zapewnił Stworzyjan, który po rajdzie z piłką przez całe boisko strzelił bramkę na 0:2.

Emocje sportowe popsuły niestety kontrowersje związane z decyzjami sędziego. Gospodarze ostatni kwadrans spotkania grali w dziesiątkę, o co mieli później pretensje do sędziny prowadzącej spotkanie.

Górnik 09 Mysłowice - Pogoń Imielin 3:1

Dla drużyny z Imielina trzynastka okazała się pechowa. Pogoń wysoko przegrała z niżej usytuowanym w tabeli Górnikiem 09 z Mysłowic.

Bramki strzelali: Siłkin, Wiklak i Kowalski dla Górnika; Cuber dla Pogoni Imielin.

(jm)

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.