ZABEZPIECZENIE CERAMICZNE NA ZIMĘ

Sól, chemia drogowa, brud, słońce, promieniowanie UV... To czynniki wrogie lakierowi Twojego samochodu. Sprawdź, jak go ochronić.

CZYTAJ TEŻ: PROFESJONALIŚCI ZAKOCHANI W SAMOCHODACH

POLUB NAS NA FACEBOOKU

SAMOCHODOWE SPA

Detailing to szereg procesów mających na celu przywrócenie wyglądu samochodu do stanu bliskiego fabrycznemu. Sama idea jest bardzo popularna w Europie zachodniej czy Japonii.To zdecydowanie wyższy poziom usług niż propozycje tradycyjnych myjni samochodowych. Nie jest przypadkiem, że te usługi nazywamy kosmetyką samochodową. Jest to propozycja dla osób, które szczególnie dbają o samochód. Porównać te usługi do tych oferowanych przez myjnie samoobsługowe, to jak porównać całodniowy pobyt w SPA do wzięcia prysznica.

POWŁOKI CERAMICZNE - CO TO?

Ludzie najczęściej kojarzą woski jako coś, co chroni lakier i nadaje mu błysk. Powłoki ochronne idą kilka kroków dalej. Przede wszystkim ich trwałość wynosi od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Po drugie ich głównym zadaniem jest chronić przed wszystkimi zewnętrznymi czynnikami, jak promieniowanie UV, sól drogowa, chemia, brud. Powłoki znacząco ułatwiają mycie samochodu. Z naszego doświadczenia wynika, że jest ono trzy razy szybsze i wymaga tylko szamponu
o neutralnym pH. Chronią również przed oksydacją, czyli utlenianiem lakieru.

Dzieje się tak, ponieważ lakier zachowuje się poniekąd jak żywy organizm, ma pory, występuje w nim wymiana tlenu
i inne procesy chemiczne.

Starsze technologie, jak woski i powłoki kwarcowe, tworzyły warstwę tylko na zewnątrz lakieru. Powłoki ceramiczne dodatkowo wiążą się
z lakierem, wnikając w jego głąb. Wbrew temu, co się czasami myśli powłoki warto stosować również w nowych samochodach, po to, aby zachować efekt nowego lakieru. Przy starszych samochodach, również można uzyskać taki efekt, poddając auto odpowiednim zabiegom. W obu przypadkach powłoka pozwoli o wiele dłużej cieszyć się wyglądem samochodu.

ZOBACZ NASZE REALIZACJE

EFEKT HYDROFOBOWY

Dla wielu osób zabezpieczony samochód kojarzy się z kropelkami wody tworzącymi się na lakierze, ponieważ jest to najbardziej widoczny efekt korzystania z wosków samochodowych. Zjawisko, o którym mowa nazywamy efektem hydrofobowym. Powstaje on kiedy woda jest odpychana przez powierzchnię na której się znajduje. Wbrew pozorom, istnienie tego efektu nie wiąże się bezpośrednio z zabezpieczeniem samochodu, wręcz przeciwnie. Przy lakierze niezabezpieczonym krople wody działają jak szkło powiększające potęgując niekorzystny wpływ promieni słonecznych. Powłoki ceramiczne same w sobie nie zapewniają efektu hydrofobowego. Zostały one tak zaprojektowane, aby woda spływała z karoserii taflą.

ZADANIE WYMAGAJĄCE PRECYZJI

Samochód przechodzi wieloetapowy proces mycia i dekontaminacji nadwozia, w trakcie którego. usuwamy osady ze smoły, asfaltu, żywic, opiłków hamulcowych itp. Słowem wszystko, co osadza się na lakierze – szczególnie newralgicznymi elementami są dolne partie drzwi i tylna klapa. Następnie, specjalnym środkiem, oczyszczamy pory lakieru oraz usuwamy oksydację.

Finalnym krokiem jest bardzo precyzyjna aplikacja powłoki przy pomocy płatka kosmetycznego centymetr
po centymetrze.

To zadanie wymagające skupienia oraz szczególnych warunków pracy. Czas samej aplikacji powłok waha się od 5 (4nano Snow Xtreme) do nawet 12 (4nano Sapphire HD) godzin. Po zabezpieczeniu samochodu właściciel otrzymuje od nas ulotkę, w której opisane jest dokładnie jak prawidłowo dbać o zabezpieczony lakier.

KTÓRĄ POWŁOKĘ WYBRAĆ?

Na zimę polecamy powłokę Snow Xtreme. Ma zwiększone funkcje odpowiadające za ochronę przed zimowymi czynnikami, jak sól i chemia drogowa. Jej trwałość przewidziana jest na jeden sezon (6-9 miesięcy). Jest to również powłoka stosunkowo tania (od 250zł ), dlatego wielu klientów wybiera ją sprawdzając, jak działa zabezpieczenie samochodu
i jest to dla nich niejako wstęp w świat powłok. Najczęściej przekonani jej skutecznością decydują się potem na ochronę na 2 (4nano Opal) czy 5 lat (4nano Sapphire HD).

PROMOCJA!

Dla klientów, którzy odwiedzą nas z Gazetą Lokalną, przygotowaliśmy promocję.

1. Do powłoki Snow Xtreme dodajemy zimowy płyn do spryskiwaczy.

2. Do zabezpieczenia Opal oprócz płynu, dodajemy również tzw. niewidzialną wycieraczkę szyby czołowej. To środek na bazie kwarcu, dzięki któremu krople na przedniej szybie uciekają bez użycia wycieraczek, co znacznie poprawia widoczność. 

 Zobacz jak działa niewidzialna wycieraczka 

 
Wczytywanie

Our #happy #client Jacek says hi from his #vacation in #Croatia - even there it rains sometimes ;) with our Premium Vision window coating you don't have to use wipers as you see ;) #4nano #advancedcoatings #rain #raindrops #summer

Zobacz w Instagramie

 

3. Ci, którzy wybiorą powłokę Sapphire HD, oprócz wyżej wymienionych otrzymają również kwarcowe zabezpieczenie felg na pół roku.

Zobacz jak działa zabezpieczenie felg

 


Pracujemy na kosmetykach samochodowych firmy 4nano

 

 

 Artykuł sponsorowany

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

 

 

 

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ