STYPENDIUM DLA KRZYKAWSKIEJ?

Bettina Krzykawska to obiecująca piosenkarka z Bierunia. We wrześniu zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie piosenki młodzieżowej w Opolu, ostatnio zdobyła wyróżnienie na przeglądzie w Pszczynie. Bieruńskie stowarzyszenia proponują: przyznajmy jej stypendium.

Krzykawska przebywa w tej chwili w Niemczech, gdzie wyjechała w ramach szkolnej wymiany. Jeszcze w sobotę uczennica trzeciej klasy Powiatowego Zespołu Szkół w Bieruniu zaśpiewała na obchodach 35-lecia placówki. (Zobacz wideo).

Młoda artystka ma na swoim koncie sukcesy w lokalnych przeglądach. We wrześniu doszła do nich nagroda ogólnopolska - Krzykawska zdobyła trzecie miejsce podczas Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Opolu.

- Nigdy nie przypuszczałam, że spełni się moje marzenie i wystąpię na deskach amfiteatru w Opolu, w stolicy polskiej piosenki

- powiedziała wtedy.

Oprócz śpiewania, Krzykawska pobiera lekcje gry na fortepianie i pisze piosenki. Jednak żeby pójść dalej, potrzebuje kompozytora. A to koszt nawet ok. 2 tys. zł za utwór. Stąd potrzeba pomocy materialnej.
 
Dla artystów rozsławiających miasto
 
 
- Czas na docenienie osób, które przynoszą dobre imię naszemu miastu również na innych niż sportowa płaszczyznach - przekonuje Piotr Świerkosz ze Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Chemików i Okolic. To jego organizacja wraz ze Stowarzyszeniem Mieszkańców Bierunia oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Osiedla Homera wnioskowała na ostatniej komisji oświaty, kultury i sportu o pieniądze dla wokalistki.
 
- Kwoty stypendium nie obciążą znacznie budżetu, za to pozwolą rozwijać się młodym artystom
 
- mówi Świerkosz.
 
Jak się dowiedzieliśmy, klimat dla inicjatywy jest pozytywny. Jednak zanim rada miasta podejmie uchwałę, musi się znaleźć podstawa prawna (ustawa), na mocy której ta będzie działać. - Z moich informacji wynika, że temat był omawiany jeszcze na wrześniowej komisji - tłumaczy Przemysław Major, przewodniczący rady. - Wtedy wpłynął wniosek, by urząd znalazł taką podstawę. Jednak do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi - twierdzi. Jego zdaniem stypendium z prawnego punktu widzenia jest możliwe, skoro powiat przyznaje Clemensy.
 
Anna Bociek, inspektor do spraw społecznych w urzędzie, sprawą jest zaskoczona. - Nie otrzymałam wniosku, żeby się tą sprawą zająć - twierdzi.
 
Do najbliższej rady miasta pozostało 9 dni.
 
(dł), Lech Gawin 
 
POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
 • ~gogogość
  2013-11-01

  Ja też twierdzę, że są ludzie, którym trzeba przyznać także stypendium. Bettina nie jest jedyną uzdolnioną dziewczyną w Bieruniu.
  Moim zdaniem ona sama za wysoko się ocenia..

 • ~anonim
  2013-10-24

  Może i po części macie rację, ale stypendium ma być przyznane za osiągnięcia tak jak w przypadku osiągnięć sportowych a nie za sam fakt czy ktoś ma talent czy nie. :)

 • ~krzycho245
  2013-10-23

  zgadzam się, są również inni, którzy NAPRAWDĘ zasługą na stypendium...

 • ~gość
  2013-10-23

  moim zdaniem są też inni którzy zasługują na stypendium np. partner Bettiny na występie na 35-leciu PZS Bieruń, chłopak ma PRAWDZIWY talent... Patrzmy też na innych a nie tylko na Bettine, bo co? była Opolu? takie moje zdanie, pozdrawiam.