CO Z RADARAMI?

W sieci spore kontrowersje budzi informacja o zakupie radarów pedagogicznych dla powiatu. Dzisiaj starosta bieruńsko-lędziński Bernard Bednorz tonuje nieco nastroje: - Nie ma jeszcze podjętej decyzji w tej sprawie

Więcej o radarach pisaliśmy wczoraj. Informowaliśmy, że zakup 60 radarów (o tylu sztukach informowało starostwo na swojej stronie) może kosztować nawet milion złotych. Aktualnie jeden egzemplarz jest zainstalowany w Lędzinach – w ramach testów. (kliknij, żeby przeczytać cały wczorajszy artykuł).

Dzisiaj zapytaliśmy o sprawę starostę powiatu Bernarda Bednorza. Dowiedzieliśmy się, że powiat nie ma zamiaru finansować całości inwestycji ze swoich pieniędzy. Liczy na dofinansowanie z Unii Europejskiej. Na razie radary pedagogiczne są wpisane w projekt, którzy czeka na rozstrzygnięcie konkursu o dofinansowanie. 

Jeśli powiat nie otrzyma dofinansowania z Unii Europejskiej, nie zdecydujemy się na ich zakup w takiej ilości, jaką zakłada projekt, lecz rozważymy zakup jedynie kilku sztuk.

- Tłumaczy starosta. - Prewencyjnie zostaną one zamontowane w najniebezpieczniejszych punktach powiatu.

Bernard Bednorz potwierdził także, że radar zamontowany w Lędzinach jest urządzeniem testowym: - Starostwo za test urządzenia nie ponosi żadnych kosztów. Zebrane dane z testu będą dostępne dopiero pod koniec tygodnia, wtedy będziemy mogli powiedzieć w tej sprawie więcej.

Nie ma w sieci poparcia dla zakupu radarów pedagogicznych dla powiatu. Już kilkanaście osób wyraziło swoją opinię na facebookowym nieoficjalnym profilu Lędzin. Żaden z użytkowników nie znajduje dobrych stron w tej inwestycji (w opiniach zachowano pisownię oryginalną).

Mariusz Prasak nie ma ważniejszych rzeczy na które możnzby wydać taakie pieniądze?

Anna Adamczyk Nikomu niepotrzebny zbędny wydatek!

Dariusz Nowicki wyrzucanie kasy w błoto to nasza specjalność , przecież te radary nic nie dają

Adam Kwaśnica Chyba już nie mają na co pieniędzy wydawać  hahaha

 

Zatem czekamy do piątku. Na wyniki testów.

(jm)

 

 

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.