ŚLĄSKA PIOSENKA W IMIELINIE

Śląski humor i śląska piosenka już w sobotę w Imielinie. Muzycznie przewodzić będzie folkowy zespół Ed’mans Band z Zabrza, a dowcipem publiczność rozbawi prezenter Radia Piekary Andrzej Miś.

Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 18:00 w Domu Kultury „Sokolnia” w Imielinie. Wstęp wolny.

Skąd pomysł na śląskie śpiewanie? - Pomysłodawczynią koncertu jest przewodniczą rady miasta w Imielinie, pani Bernadeta Ficek. Entuzjastka kultury śląskiej, gwary i, oczywiście, śląskiego śpiewania – wyjaśnia nam Urszula Figiel-Szczepka, plastyczka, inspektorka ds. kultury w Imielinie. - Słuchamy także propozycji ludzi, a jest w Imielinie pewna grupa społeczna zainteresowana takimi występami.

Ed’mans wykonuje muzykę typową dla kultury górnośląskiej, większość tekstów utworów śpiewana jest w gwarze – czytamy na stronie internetowej „Sokolni”. Zespół ma już na swoim koncie cztery studyjne albumy,  setki koncertów w Polsce i w Niemczech oraz przeszło dziesięć lat działalności.

Natomiast Andrzej Miś to czterdzieści lat doświadczenia. Najpierw w roli radiowca, później zajmował się konferansjerką. Teraz jest czołowym prezenterem Radia Piekary. Artysta estradowy, wicman i DJ (próbka jego możliwości poniżej).

Co Imielin w sferze kultury ma do zaproponowania mieszkańcom w najbliższej przyszłości? - Przede wszystkim imprezy cykliczne. Przed nami już czwarta edycja Imielin Blues Festivalu, imprezy bardzo cenionej w środowisku bluesowym w Polsce, zainicjowana przez Grzegorza Kapołkę. Wkrótce także Przegląd Młodych Talentów i X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Imielin – odpowiada Figiel-Szczepka.

(jm)

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.