FEMME FATALE W GALERII MICRO

- Groteskowość, brutalność i precyzja konstruowanych fabuł sprawią, że widz z niepokojem i fascynacją będzie obserwował sekwencje zdarzeń w oczekiwaniu końca opowieści – mówią o najbliższej wystawie organizatorzy.

To kolejna wystawa, którą organizuje Stacyja Myslowitz w swojej Galerii Micro. Tym razem zaprezentuje się 25-letnia artystka, studentka katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, Joanna Andrejas-Kurek.

Wernisaż wystawy w najbliższą sobotę o godzinie 18 w Mysłowicach przy ul. Powstańców 14 (Dworzec PKP).

- Wszystko zaczyna się od plamy. Maczając nitkę w tuszu kreślarskim tworzę czarne plamki na przestrzeni papieru. Następnie pozwalam nitce swobodnie opaść na kartkę, tak, by stworzyła bliżej nieokreślony kształt – mówi o swojej twórczości autorka.

POLUB: STACYJA MYSLOWITZ

Krzysztof Chmielewski, opiekun galerii: - Na wystawie zobaczymy dwie historie. Pierwsza opowiada o modliszce famme fatale, która okazuje się być również dobrą… kucharką. Powstała z dwóch pozornie obcych sobie słów, które autorka postanowiła powiązać serią zdarzeń. Druga zaś jest szaloną interpretacją polskiego przysłowia „nie dziel skóry na niedźwiedziu” i jego angielskiego odpowiednika. W tłumaczeniu dosłownym: „złap zająca zanim go ugotujesz”.

Ta druga praca została wyróżniona poprzez zakwalifikowanie na wystawę Salonu Ilustratorów na Targach książki dla dzieci i młodzieży w Poznaniu.

Groteskowość, brutalność
i precyzja konstruowanych fabuł sprawiają, że widz z niepokojem
i fascynacją obserwuje sekwencje zdarzeń
w oczekiwaniu końca opowieści

- zachęca Chmielewski i dodaje: - Ilustracje Joanny Andrejas-Kurek, choć wydają się być nierealne, są mocno zakorzenione w otaczającym nas wiecie. Bo czy jest coś pewniejszego od marki natury i starej prawdy ludowej?

Fot. Katarzyna Bochnacka (główne); Stacyja Myslowitz

(jm)

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.