SPRAWDŹ ŚWIATŁA W AUCIE ZA DARMO! MAXCAR IMIELIN ZAPRASZA

Ruszyła kolejna edycja kampanii „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. W soboty 26 października, 16 i 23 listopada niektóre stacje diagnostyczne bezpłatnie sprawdzą światła w pojazdach. Wśród nich jest MaxCar przy ul. Liliowej 1 w Imielinie.

W poniedziałek w stacji MaxCar przy ul. Liliowej 1 w Imielinie odbyło się spotkanie informacyjne. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a włączyli się do niej także bieruńscy policjanci. 

 

– Za oświetlenie odpowiadają: reflektor, źródło światła i prawidłowe ustawienie. Gdy choć jeden z tych elementów szwankuje, światła oślepiają albo droga jest niedostatecznie oświetlona. Wzrokiem nie sposób tego ocenić, więc bardzo ważne jest skorzystanie ze specjalistycznego sprzętu używanego przez wykwalifikowany personel – zauważa dr inż. Tomasz Targosiński, Instytut Transportu Samochodowego.

To ważne, bowiem z badań Instytutu Transportu Samochodowego wynika, że ponad 90 proc. pojazdów ma niedokładnie ustawione reflektory, a więcej niż połowa z nich nie jest w stanie zapewnić minimum niezbędnego oświetlenia.

W nocy, na drogach nieoświetlonych, występuje najwyższy wskaźnik osób zabitych w wypadkach. W co czwartym takim wypadku ginie człowiek. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada wcześniej, niezwykle ważne jest prawidłowe ustawienie świateł – komentuje podinsp. Radosław Kobryś, Komenda Główna Policji.

Udział w projekcie zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego oraz stacje zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów. Wśród nich znalazła się Stacja Kontroli Pojazdów Max Car w Imielinie, która mieści się przy ulicy Liliowej 1.

Bezpłatnie w soboty 26 października, 16 i 23 listopada

Co musisz zrobić? Po prostu przyjedź do Max Car i sprawdź swoje światła. Dla swojego i naszego bezpieczeństwa.

W bezpłatnych badaniach bierze udział 200 punktów na terenie całej Polski.

Materiał promocyjny. Źródła cytatów i zdjęcia: http://bierun.slaska.policja.gov.pl

 

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.