Konkurs dla śląskich innowatorów!

Nawet do 28 tys. zł czeka na śląskich przedsiębiorców i instytucje badawcze, które zechcą się pochwalić wprowadzoną innowacją. Trwa nabór do konkursu Innowator Śląska 2019.

- Dobre, bo śląskie! Promujemy i nagradzamy innowacyjne produkty i technologie już od 2008 roku – mówi Łukasz Szojda, menadżer projektu z Enterprise Europe Network. – W tym czasie przez nasz konkurs przewinęło się kilkaset śląskich firm i instytucji naukowych. Dla nich to szansa na zaistnienie w gronie liderów innowacyjności, a dla nas powód do dumy, że na Śląsku powstają takie wspaniałe rzeczy.

Wśród zwycięzców konkursu w ubiegłych latach znalazły się firmy reprezentujące praktycznie każdą branżę i każdą skalę. Wśród nich np. Silbo z Żor, które dostarcza biodegradowalne opakowania wielkim sieciom handlowym, producent oświetlenia zewnętrznego Rosa z Tychów czy… Trufle Mozaiki. Katowicka firma oferuje wykończenia wnętrz „mozaikami projektowanymi przez artystów, układanymi przez roboty” i zdobyła tytuł w kategorii mikroprzedsiębiorca w 2014 roku.

Jednak Innowator Śląska to konkurs nie tylko dla przedsiębiorców. Organizatorzy liczą także na zgłoszenia instytucji z sektora B+R. Przykładowo w 2017 rozwoju nagrodzony został system nawigacji obrazowej, który wspomaga diagnostykę i walkę z rakiem wątroby opracowany przez zespół prof. Dominika Spinczyka z Politechniki Śląskiej.

Na autorów najlepszych rozwiązań czekają Nagroda Prezesa Zarządu Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. w wysokości 15 tys. zł, Nagroda Przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – 10 tys. zł, a także po 3 tys. zł dla każdego ze zwycięzców ufundowane przez Prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Organizatorzy przygotowali także nagrody rzeczowe oraz pakiety działań promocyjnych.

– Dzięki konkursowi chcemy pokazać, jak dużą rolę w kreowaniu innowacyjnego wizerunku naszego regionu mają śląscy przedsiębiorcy i naukowcy – mówi Bogdan Traczyk, prezes GAPR.

Konkurs Innowator Śląska 2019 realizowany jest w ramach projektu Enterprise Europe Network finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw i MŚP (COSME), budżetu Państwa oraz środków własnych GAPR i zaangażowanych partnerów i jest adresowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, a także do instytucji z sektora B+R. Organizatorem jest Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju z Gliwic.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają tylko do końca kwietnia! Szczegóły i formularz zgłoszeniowy pod adresem: https://gapr.pl/konkurs/

Red.

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.