POGODA NA ŚWIĘTA

Od dobrych kilku dni w naszym regionie panuje lekka zima. Temperatura niemal codziennie oscyluje w okolicach 0°C, okresami pojawiają się także opady śniegu. Na święta idzie ocieplenie, śnieg stopnieje.

Czwartek przywitał nas kilkustopniowym mrozem. W dzień będzie cieplej, bo około 0°C. Możliwe słabe, przelotne opady śniegu. W nocy z czwartku na piątek temperatura zacznie rosnąć, a wiatr zmieni swój kierunek na południowo-zachodni.

W piątek należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu, przy temperaturze około 5°C. Wiatr w porywach będzie wiał do 60km/h. Ciśnienie będzie spadać.

Sobota zapowiada się jeszcze cieplej, bo w najcieplejszym momencie dnia temperatura może wzrosnąć do około 8/9°C. Pojawi się dużo przelotnych opadów deszczu, a wiatr w porywach osiągać będzie 50-60km/h.

Niedziela 23 grudnia zapowiada się również deszczowo i dość ciepło, do 6°C. Wiatr nieco osłabnie.

W wigilię 24 grudnia przez cały dzień zachmurzenie będzie całkowite. Temperatura w ciągu dnia oscylować będzie w okolicach 4/5°C. Przelotnie możliwe słabe opady deszczu. Wiatr w dzień będzie słaby.

W pierwszy dzień świąt 25 grudnia zrobi się nieco chłodniej. Temperatura wciąż będzie dodatnia, jednak niewykluczone słabe, przelotne opady deszczu ze śniegiem. Wiatr słaby.

W drugi dzień świąt 26 grudnia pojawi się nieco więcej przejaśnień. Temperatura oscylować będzie w okolicach 2/4°C. Padać nie powinno, a wiatr będzie słaby.

Kolejne dni chłodniejsze. Jest szansa, że Nowy Rok przywitamy w zimowej aurze.

Fot. z grudnia 2015

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

 

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.