REKORDY TEMPERATURY! NAJCIEPLEJSZY DZIEŃ W HISTORII

W sobotę w naszym kraju padł absolutny rekord temperatury w listopadzie. W Polanie na Podkarpaciu zanotowano 24,6°C. Tak ciepło w tym jesiennym miesiącu nie było nigdy! Co nas czeka w nadchodzącym tygodniu?

W poniedziałek po porannych mgłach rozpogodzi się, a temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do około 16/17°C. Wiatr będzie bardzo słaby, a ciśnienie wyniesie około 1019hPa i będzie stabilne.

Podobna aura będzie panować we wtorek. Po mgłach, które będą pojawiać się nocami i podczas poranków, szybko się wypogodzi, a temperatura wzrośnie do około 17°C. Wiatr wciąż będzie wiać słabo.

Identyczna pogoda pojawi się w środę. Na niebie górować będzie tylko słońce, a nad ranem możliwe zamglenia i mgły. Będzie ciepło, do około 17/18°C. Wiatr słaby, a ciśnienie stabilne.

Również w czwartek pogoda będzie fantastyczna. Temperatura w dzień wzrośnie do około 16°C, oraz będzie bardzo pogodnie. Wiatr praktycznie nie odczuwalny.

Piątek pogodny i ciepły. Do 15/16 kresek. Wieczorem pojawi się więcej chmur i w nocy z piątku na sobotę może słabo popadać deszcz.

W sobotę po przejściu strefy z większym zachmurzeniem wypogodzi się, a temperatura przekroczy 15°C. Wiatr będzie słaby.

Więcej chmur pojawi się w niedzielę. Opadów deszczu należy się spodziewać głównie w drugiej części dnia. Temperatura oscylować będzie w okolicach 12/13°C, a wiatr będzie słaby.

Sprawdź też podsumowanie sezonu burzowego 2018 autora prognozy.

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.