ŚWIATOWY BADMINTON W BIERUNIU!

Czwarta edycja badmintonowego Polish International 2018 w Bieruniu to zarazem międzynarodowe mistrzostwa Polski i najważniejsza impreza w kraju. Do nowobieruńskiej hali przyjechało ponad 260 zawodników z 48 krajów!

Impreza rozpoczęła się czwartkowymi kwalifikacjami i potrwa aż do niedzieli 24 września. – Pierwsze skrzypce w turnieju zagrają najpewniej zawodnicy z Azji, mocni są też Anglicy i Duńczycy – mówi Szymon Kostka z UKS Unia Bieruń, jeden z organizatorów turnieju. – Z Polaków liczymy szczególnie na silny debel męski Miłosz Bochat i Adam Cwalina.

- Nas cieszy, że do turnieju głównego dotarły nasze debiutujące reprezentantki 13-letnie Joanna Podedworny i Anna Czuchra – dodaje Wojciech Palikij. Zawodniczki około godziny 17 zmierzą się ze znacznie starszymi od siebie Japonkami Mamiko Ishibashi i Miraj Shinodą. Wcześniej ok. godz. 16.35 zagrają inne bierunianki – Magdalena Kulska i Zuzanna Parysz. Zmierzą się z Niemkami Annabellą Jager i Stine Susan Kuspert.

ZOBACZ ROZPISKĘ GIER

Organizatorzy turnieju związani z UKS Unia Bieruń chwalą wychowanków. ­– Jesteśmy coraz lepszym klubem – za 2 tygodnie są mistrzostwa Polski juniorów i tam prawie we wszystkich grach jedziemy w roli faworytów – mówi Kostka.

Szczególnie cieszy gra wspomnianej już Podedworny. – Niedawno wygrała mocno obsadzony turniej w Austrii U17, mając zaledwie 13 lat! To taka zawodniczka, o której mówi się w Europie. Nie przesadzę, jeżeli powiem, że to pierwsza nadzieja biało-czerwonych na singla damskiego w Polsce. Zawodniczka jest też wicemistrzynią Polski w kategorii U17. Jak mówi Kostka, została przeniesiona do starszej grupy wiekowej, bo w swojej nie ma sobie równych.

Udało nam się porozmawiać z zawodniczką. – Kiedy gram ze starszymi od siebie, to sobie powtarzam motto, że ja się ich nie boję, to one mają się bać mnie – mówi Podedworny. – Po prostu wychodzę i gram swoje, to, co na co dzień ćwiczę w klubie. Dodaje, że jej główny cel to igrzyska olimpijskie w 2024 roku w Paryżu.

Badmintoniści w ramach Polish International 2018 w Bieruniu grają aż do niedzieli. Dzisiaj rozgrywki potrwają do godziny 21, jutro do ok. 18-19, z kolei na niedzielę są zaplanowane półfinały (start o godz. 10) i finały od godz. 15. Impreza odbywa się w hali przy szkole w Bieruniu Nowym przy ul. Warszawskiej 294.

Głównymi sponsorami turnieju są firma Danone i Miasto Bieruń.

(dł) fot. Oskar Rusek

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.