BĘDZIE REMONT STADIONU W LĘDZINACH

Stadion MKS-u Lędziny czeka rozbudowa. Miasto szuka wykonawcy projektu dla inwestora.

Obiekt przy ul. Stadionowej 1 najlepsze lata ma za sobą. – Nasza infrastruktura jest nie tylko przestarzała, ale również niebezpieczna. Ławki, które stanowią większość miejsc siedzących, znajdują się w opłakanym stanie, do tego zejścia między sektorami nie spełniają wymagań budowlanych – twierdzi Marcin Majer, członek zarządu w klubie odpowiedzialny za szkolenie młodzieży.

- W związku z tym w tamtym roku złożyliśmy ofertę firmy zewnętrznej na budowę trybuny, która będzie miała 300 miejsc i zastąpi ławki, to dla nas priorytet – mówi Majer. Do tej pory udało się też wymienić stalowe bramki na aluminiowe.

Grający na stadionie MKS Lędziny po spadku z czwartej ligi gra w okręgówce, ale to nie wyniki sportowe są tutaj priorytetem. ­– To, co wyróżnia nasz obiekt na tle innych w powiecie, to bieżnia lekkoatletyczna. Po wyremontowaniu to byłaby sensowna oferta dla lekkoatletów. Stadion gości też imprezy – Dni Lędzin czy Igrzyska Osób Niepełnosprawnych, a po modernizacji mógłby też gościć inne. Dlatego to takie ważne.

Majer zabiega też o budowę bocznego boiska treningowego. To ma zostać sfinansowane ze środków budżetu obywatelskiego. Oczywiście pod warunkiem, że zagłosują za nim mieszkańcy Lędzin. – W klubie we wszystkich rocznikach trenuje ok. 140 osób, a mamy tylko jedno trawiaste boisko – mówi. – Naszym celem jest wprowadzenie do pierwszej drużyny zawodników z Lędzin. Nie powinniśmy wydawać miejskich pieniędzy na zawodników z ościennych miast, mamy nadzieję, że za parę lat wrócimy do czwartej ligi z drużyną, w której 90% zawodników to będą wychowankowie.

Zarząd chciałby, żeby MKS wrócił do czwartej ligi ze składem złożonym z wychowanków. Majer drugi od prawej

Jak się dowiadujemy z urzędowego ogłoszenia: „zamierzeniem inwestora jest wykonanie przebudowy istniejących trybun z zachowaniem ich bieżącej lokalizacji i gabarytów (długość i szerokość). Nawierzchnia trybun i zejść powinna ulec rozbiórce. […] Nowe trybuny zaprojektować w konstrukcji żelbetowej”.

Firma, która wygra postępowanie, będzie miała 4 miesiące od podpisania umowy na uzyskanie pozwolenia przebudowy obiektu. Czas składania ofert mija 16 sierpnia.

(dł)

 

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.