MATKO Z CÓRKĄ: ZBADAJCIE SIĘ

Zróbcie to dla tych, których kochacie. W NZOZ Medicor w Bieruniu rusza projekt profilaktyki raka szyjki macicy dla kobiet. Na bezpłatne i bezbolesne badania zaproszone są kobiety zamieszkujące w powiecie bieruńsko-lędzińskim.

Rak szyjki macicy to drugi po raku piersi najczęściej występujący nowotwór u kobiet w Polsce. Zabija co drugą zdiagnozowaną pacjentkę, a śmiertelność w naszym kraju jest aż o 70% większa niż w innych krajach Unii Europejskiej. Główną przyczyną takiej tragicznej statystyki jest zbyt późne wykrycie problemu

Dlatego warto się zbadać i mieć pewność. Dzięki środkom unijnym w ramach projektu „MEDICOR szansą na zachowanie i przywrócenie aktywności zawodowej poprzez profilaktykę i diagnostykę raka szyjki macicy” przychodnia przy ul. Chemików 37 w Bieruniu przebada 1280 osób w wieku 25-59 lat.

Badanie jest bezbolesne, trwa krótko i jest w pełni darmowe. Wystarczy zadzwonić pod numer 32 216 16 23 i umówić wizytę. Warto zajrzeć też na stronę www.medicorprojekt.pl. Projekt potrwa do końca marca 2020 roku.

W ramach projektu Medicor zorganizuje również cykl spotkań edukacyjno-informacyjnych na tematy zdrowotne. Stoisko dedykowane projektowi pojawi się też na niektórych lokalnych imprezach plenerowych. W namiocie czekać będzie wykwalifikowany personel medyczny, który odpowie na pytania.

Warto się zbadać! Zróbcie to dla tych, których kochacie.

Program został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

(red.)

 

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.