WARTO ŻYĆ EKSTREMALNIE!

Zapraszamy was do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

EDK to około 100 000 uczestników, którzy wybiorą jedną z 715 proponowanych tras w 15 krajach. Każda z tras ma ponad 40 km. Przykładowo Imielińska EDK ma 42 km i prowadzi do Klasztoru Karmelitów Bosych w Czernej.

- ​Trasa to nie jest pielgrzymka - EDK ma charakter indywidualny. Podczas przejścia jest się zdanym ​tylko​​ na siebie​ -zaznacza Dominik Pioskowik z Imielina.

- Musi być ciężko, pod górę i musi boleć. I wtedy zaczyna się modlitwa. Wierzę w taką duchowość, w której, jak powiedział Jezus: „Kto chce zachować swoje życie, ten je straci. A kto straci życie z mojego powodu, ten je znajduje.” - tak o idei mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, pomysłodawca EDK. Po przejściu kilkudziesięciu kilometrów łatwiej doświadczyć co jest naprawdę ważne, spotkać Boga, znaleźć rozwiązanie problemów.

Tak ​swoje poprzednie​ tra​sy​ wspomina Jadzia Piękny:

W EDK biorę udział już po raz trzeci. I za każdym razem jest trudno. Obraz, który staje mi przed oczami i który wspominam myśląc o Ekstremalne Drodze Krzyżowej to: para osób w podeszłym wieku, którzy swoją postawą wryli się w moją pamięć. Podczas mojej II DROGI w okolicach 30km, kiedy zatrzymaliśmy się na kolejnej stacji, żeby napić się ciepłej herbaty i wyczerpani narzekamy na ból i brak sił, nadeszli starsi państwo trzymając się za ręce, uklękli (!) pod krzyżem, dali wyraz swej ogromnej wiary i siły modlitwy. Po czym bez zbędnego narzekania ruszyli dalej.

Każdy z nas idących po raz pierwszy, drugi lub kolejny natrafia na taki moment, w którym, pojawia się myśl: "To koniec, nie dam rady". I gdy zastanawiasz się jak szybko wrócić do ciepłego domu, staje przed Tobą obraz Chrystusa, który szedł z krzyżem pomimo bezsilności - podsumowuje Jadzia

Msza Święta w intencji uczestników EDK odbędzie się 23 marca o godzinie 20:00. Wcześniej, bo od 19:15, będzie możliwość otrzymania pakietów z rozważaniami.

Więcej szczegółów oraz możliwość zadeklarowania się na trasę przez stronę: www.edk.org.pl

Fanpage: https://www.facebook.com/IMIELIN.EDK

Nadesłane

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.