TO JUŻ WIOSNA?

Po kilkunastu bardzo zimowych dniach czeka nas poważna zmiana pogody. Temperatura wyraźnie wzrośnie i przynajmniej na jakiś czas pożegnamy zimę.

W poniedziałek od rana bardzo dużo słońca. Po południu chmur będzie przybywać, jednak za dnia opadów nie należy się spodziewać. Temperatura w końcu wzrośnie na plu, bo prognozuje się, że termometry pokażą nawet 3/4°C.

We wtorek zachmurzenie będzie duże i całkowite. Nocą z poniedziałku na wtorek mogą pojawić się opady deszczu, przy temperaturze zbliżonej do 0°C, co może spowodować gołoledź. W dzień także mogą się pojawiać słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura wzrośnie do około 5/6°C. Wiatr będzie słaby, w porywach do 35km/h, wschodni, lub południowo - wschodni.

W środę będzie jeszcze cieplej, bo temperatura może wzrosnąć nawet do 7°C. Zrobi się jednak wietrznie, bo porywy wiatru będą dochodzić do około 45km/h. Zachmurzenie będzie duże i całkowite, wraz ze słabymi opadami deszczu.

W czwartek pojawi się dużo więcej przejaśnień i rozpogodzeń. Padać już nie będzie, a wiatr będzie słaby. Dodatkowo temperatura maksymalna będzie całkiem przyjemna - do 8°C.

Piątek zapowiada się z dużym zachmurzeniem. Według prognoz pojawiać się będą przejaśnienia, jednak nie wykluczone, że przelotnie popada słaby deszcz. Temperatura maksymalna wzrośnie do około 7 kresek. Wiatr w porywach może dochodzić do 40km/h.

W sobotę zrobi się na prawdę ciepło, bo temperatura może przekroczyć 10°C. Zachmurzenie będzie zmienne, od małego, po duże z przelotnymi opadami deszczu. Wiatr z południa może dochodzić do 40km/h.

W niedzielę również temperatura wzrośnie powyżej 10°C. Zachmurzenie na ogół będzie duże z przejaśnieniami. Padać nie powinno. Wiatr słaby.

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.