KRONIKA POLICYJNA. ROŚNIE LICZBA OSZUSTW INTERNETOWYCH

Coraz więcej oszustw internetowych - kupujący płaci za towar i go nie otrzymuje. W Chełmie Śląskim ktoś zapłacił za wynajem lokalu w Białce Tatrzańskiej, który… nie istnieje!

13.01. LĘDZINY, UL. PRZODOWNIKÓW, za pośrednictwem portalu OLX zakupiono grę na konsolę komputerową, za którą dokonano przelew na wskazane konto bankowe. Jednak do chwili zgłoszenia nie otrzymano zakupionego towaru ani zwrotu pieniędzy (zgłoszono 06.02.2018).

15.01. CHEŁM ŚLĄSKI, UL. ZAGŁOBY, za pośrednictwem portalu OLX zaoferowano usługę wynajmu pokoju w Białce Tatrzańskiej, z której to usługi, po otrzymaniu zaliczki na wskazane konto, nie wywiązano się. Ponadto po przyjeździe na miejsce okazało się, że w miejscu wskazanym w ogłoszeniu nikt pokoi nie wynajmuje (zgłoszono 24.02.2018).

04.02. LĘDZINY, UL. HOŁDUNOWSKA, policjanci zatrzymali trzech mężczyzn: 32-letniego mieszkańca Będzina oraz dwóch mieszkańców Mysłowic w wieku 17 i 18 lat podejrzanych o usiłowanie rozboju z użyciem narzędzia przypominającego broń palną na ekspedientce sklepu. Mężczyźni zamierzonego celu (tj. kradzieży pieniędzy) nie osiągnęli z uwagi na obronę ekspedientki oraz pozostających na zapleczu sklepu członków jej rodziny.

06.02. BIERUŃ, UL. GRANITOWA, kradzież portfela z pieniędzmi, dokumentami oraz kartą płatniczą.

07.02. BIERUŃ UL. TURYSTYCZNA, policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania 0,97 mg/l.

08.02.2018 r. Sąd Rejonowy w Tychach tymczasowo aresztował na trzy miesiące 18-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego oraz dwóch mieszkańców Mysłowic, którzy usiłowali dokonać rozboju na ekspedientce (patrz wyżej).

08.02. LĘDZINY, UL. DŁUGOSZA, z niezabezpieczonego garażu skradziono cztery koła na aluminiowych felgach wraz z oponami.

08.02. LĘDZINY, UL. OFICERSKA, skradziono tylną aluminiową belkę, która była zamontowana na naczepie samochodu ciężarowego.

12.02. BIERUŃ, UL. REMIZOWA, policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Bierunia, który posiadał 4,33 grama amfetaminy i 20,4 grama marihuany.

12.02. LĘDZINY, UL. POKOJU, policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Bierunia, który posiadał 38 gramów marihuany.

13.02. CHEŁM ŚLĄSKI, oszustwo internetowe, za pośrednictwem portalu otomoto.pl pobrano zaliczkę na sprowadzenie samochodu, nie wywiązując się z umowy.

15.02. BIERUŃ, UL. GRANITOWA, policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Lędzin, który kierował samochodem, znajdując się w stanie nietrzeźwości – wynik badania 2,26 promila.

16.02. LĘDZINY, UL. HOŁDUNOWSKA, policjanci zatrzymali mieszkańca Lędzin, który kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości – wynik badania 2,92 promila.

16.02. LĘDZINY, UL. POKOJU, 34-letni mieszkaniec Frydka będąc w stanie nietrzeźwości – wynik badania 0,96 mg/l, kierował samochodem marki opel i spowodował wypadek w ten sposób, że nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu marki fiat. Uderzył w jego tył.

19.02. CHEŁM ŚLĄSKI, UL. ODRODZENIA, oszustwo internetowe – za pośrednictwem portalu OLX zakupiono kartę graficzną, której, pomimo zapłaty, nie otrzymano do dnia zgłoszenia, jak również nie otrzymano zwrotu pieniędzy (zgłoszono 26.02.2018).

20.02. LĘDZINY, UL. WANDY, z okolicy parkingu skradziono ok. 300 m kabla aluminiowego.

20.02. BIERUŃ, UL. RYNEK, ze sklepu skradziono wyroby tytoniowe i gotówkę.

20.02. CHEŁM ŚLĄSKI, UL. TECHNIKÓW, zniszczenie mienia poprzez pomalowanie farbą w aerozolu karoserii i szyby samochodu marki mazda.

21.02. LĘDZINY, UL. JANA III SOBIESKIEGO, policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania dokonał nielegalnego przyłącza do sieci elektrycznej.

24.02. LĘDZINY, UL. OFICERSKA, usiłowano włamać się do zakładu wulkanizacyjnego, jednak cel nie został osiągnięty z uwagi na włączenie się alarmu.

24.02. IMIELIN, UL. ADAMSKIEGO, policjanci zatrzymali 62-letniego mieszkańca Imielina, który kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości – wynik badania 1,57 mg/l.

25.02. BIERUŃ, UL. WARSZAWSKA, kradzież z włamaniem do sklepu.

26.02. LĘDZINY, UL. LEWANDOWSKIEJ, policjanci zatrzymali 59-letniego mężczyznę, który w miejscu zamieszkania dokonywał nielegalnego poboru energii elektrycznej.

27.02. LĘDZINY, UL. POKOJU, kradzież samochodu marki Renault Clio.

01.03. BOJSZOWY, UL. SIERPOWA, skradziono pozostawiony pod kościołem rower marki Merida Nine 20 MD.

03.03. BIERUŃ, UL. KRAKOWSKA, policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Katowic, który kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości – wynik badania 0,39 mg/l.

 

Opracowane na bazie materiałów KPP w Bieruniu.

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.