IDZIE OCIEPLENIE!

Arktyczne powietrze dało popalić naszym piecom. Co prawda kilkunastostopniowy mróz nie powinien dziwić, ale to pierwsza i ostatnia fala mrozów tej zimy! Idzie ocieplenie.

W środę przez większą część dnia będzie pochmurno, z temperaturą maksymalną do -8°C. Wiatr dość silny, który w porywach może dochodzić do 45km/h. Będzie potęgował odczucie zimna. Z biegiem dnia wiatr będzie słabnąć. Ciśnienie wysokie.

W czwartek zachmurzenie będzie małe. Taka sytuacja na niebie utrzyma się przez cały dzień. Temperatura ciągle niska - do -8°C. Wiatr będzie słaby, a ciśnienie zacznie spadać.

W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane bądź duże. Opadów na szczęście nie należy się spodziewać. Zrobi się nieco cieplej, bo prognozuje się wzrost temperatury do -4°C. Wiatr słaby.

W sobotę zrobi się jeszcze cieplej, bo temperatura wzrośnie do -1°C. Zachmurzenie tego dnia będzie umiarkowane i duże, jednak padać nie powinno. Wiatr słaby, powoli będzie zmieniał swój kierunek na zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę przez nasz kraj przemieszczać sie będzie ciepły front atmosferyczny, który przyniesie nam opady śniegu. W niedzielę jednak czeka nas odwilż z temperaturą do 3/4°C na plusie. Zachmurzenie będzie duże i całkowite.

W poniedziałek zrobi się jeszcze cieplej. Temperatura wzrośnie do około 6/7°C. Zachmurzenie będzie umiarkowane, a wiatr na ogół słaby, do 30km/h.

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.