POGODNY TYDZIEŃ, ARKTYCZNY WEEKEND

Śnieg leży już od dwóch tygodni! Przyzwyczailiście się? Mimo wszystko nasza zima jest łagodna, z małą ilością opadów.

Dzisiaj do wieczora będzie pogodnie. Temperatura maksymalnie wzrośnie do około 2°C, a pod wieczór spadnie poniżej 0. Wiatr słaby, a ciśnienie wysokie.

Bardzo podobnie zapowiada się wtorek. Zachmurzenie będzie małe, bądź umiarkowane, a temperatura wzrośnie do około 2°C. Po południu wiatr będzie nieco silniejszy, w porywach do 35km/h, ze wschodu.

W środę zachmurzenie będzie duże, lub całkowite, jednak padać nie będzie. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 0°C. Wiatr z północnego - wschodu, słaby.

Również w czwartek zachmurzenie będzie duże. Po południu możliwe słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura tego dnia maksymalnie wzrośnie do -1°C. Wiatr będzie słaby, a ciśnienie wysokie.

W piątek pogoda będzie niemal identyczna. Temperatura maksymalnie wzrośnie do około -1°C, a zachmurzenie na ogół będzie duże, z przejaśnieniami. Ciśnienie wciąż będzie wysokie, a wiatr słaby, z kierunków północno - wschodnich.

W sobotę odczujemy spływ bardzo mroźnych mas powietrza. Tego dnia temperatura w ciągu dnia wzrośnie do -5°C (nocą będzie około -10°C). Będzie dość pogodnie. Niestety pojawi się nieco silniejszy wiatr, który sprawi, że temperatura odczuwalna będzie dużo niższa.

W niedzielę zrobi się jeszcze zimniej, bo temperatura w najcieplejszym momencie dnia wyniesie około -7°C. Temperatura nocą może spaść poniżej -15°C. Będzie pochmurno, a wiatr osiągnie do 20km/h.

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.