ZIMA ZOSTANIE NA DŁUŻEJ?

Z początkiem lutego zawitała do nas zima. Czy zostanie na dłużej?

W poniedziałek zachmurzenie na ogół będzie duże z przejaśnieniami. Opady śniegu będą najwyżej przelotne, a temperatura w najcieplejszym momencie dnia wzrośnie do -1°C. Wiatr będzie słaby, z północy.

We wtorek zachmurzenie będzie umiarkowane. Opady nie będą występować, a temperatura przez cały dzień będzie lekko ujemna. Wiatr będzie słaby, a ciśnienie powoli będzie spadać.

W środę zrobi się nieco cieplej, bo temperatura w dzień może wzrosnąć do około 2°C powyżej 0. Zachmurzenie będzie duże z przejaśnieniami, jednak opadów nie należy się spodziewać. Wiatr słaby.

W czwartek dużo chmur, z których w drugiej części dnia może słabo poprószyć śnieg. Temperatura maksymalna osiągnie około 0/1°C. Wiatr wciąż będzie słaby.

Podobnie zapowiada się piątek, z temperaturą oscylującą w okolicach 0°C. Będzie na ogół pochmurno (nie wykluczone słabe, przelotne opady śniegu). Wiatr słaby.

Sobota również zapowiada się na ogół pochmurnie. Pojawiać się będą jednak przejaśnienia. Będzie nieco chłodniej, bo temperatura w ciągu dnia nie wzrośnie powyżej 0°C.

Niedziela zapowiada się jeszcze chłodniej, bo w najcieplejszym momencie dnia na termometrach ujrzymy -2°C. Będzie na ogół pochmurno z niewielkimi przejaśnieniami. Padać nie będzie. Ciśnienie będzie wysokie, a wiatr słaby.

 

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.