PRZENOSZĄ GÓRY DLA ALI

Zaatakowali liczący blisko 500 km Główny Szlak Beskidzki wiodący z Beskidów w Bieszczady. Darek Czapiewski i Robert Kubica liczą, że w odpowiedzi na doniesienia medialne internauci zasilą zbiórkę na leczenie Alicji Majkut chorej na neuroblastomę.

Kiedy rodził się pomysł na tę akcję, niespełna roczna Alicja Majkut z Bierunia wciąż potrzebowała środków na kosztowną operację w Niemczech. Na szczęście internauci stanęli na wysokości zadania i w ciągu około 40 dni na koncie Alicji pojawiło się niezbędne 400 tys. zł.

- Muszę powiedzieć, że to kamień z serca ­– mówi Krzysztof Majkut, tata Ali. – Jesteśmy spokojniejsi, bo mamy zabezpieczone środki na operację. Jednak lekarze powtarzają, że wszystko stanie się jasne dopiero po otwarciu Alusi.

Do Niemiec wyjeżdżają 19 lutego. Operacja polegająca na wycięciu guza jest przewidziana na 26. i odbędzie się w Uniwersyteckiej Klinice Dzięciecej w Tubingen. Jak się dowiedzieliśmy, mała pacjentka czuje się dobrze.

50 km dziennie biegiem i 30 km na nartach

- Kolejne środki będą potrzebne m.in. na rehabilitację dziewczynki. Stąd decyzja, że startujemy mimo wszystko – mówi Robert Kubica. Razem z Maćkiem Gancarzem wyruszą we wtorek z Wołosatego w Bieszczadach. Plan: 30 km dziennie na skitourach przez 5 dni.

- Narciarstwo skitourowe to takie „biegówki”, na których można zdobywać góry. Zdecydowanie wolę wychodzić do góry niż wjeżdżać na wyciągach – mówi Kubica.

Na szlaku jest już Darek Czapiewski. Wystartowali (na tym odcinku towarzyszył mu Sebastian Macioł) w piątek. Po zdobyciu Równicy pobiegli na Czantorię Wielką, a stamtąd szczytami dotarli aż do Żabnicy. Łącznie 56 km i 2500 m przewyższeń. Z kolei sobotnia trasa biegła przez m.in. Halę Miziową pod Pilskiem do Schroniska Markowe Szczawiny. To kolejne 46 km, czyli ponad 100 km w 2 dni!

Doniesienia ze szlaku pojawiają się w mediach społecznościowych, a w akcję zaangażowali się sponsorzy: Nitroerg S.A. i producent suplementów ALE – Active Life Energy. Ta lista wciąż jest otwarta, a sportowcy wierzą, że w akcję włączą się kolejni.

Jednocześnie aktywiści namawiają osoby ze środowiska biegaczy, by pobiec dla Ali. Jeden kilometr za jeden złoty. Zdjęcia z wynikami należy zamieszczać na Facebooku – w wydarzeniu Przenosimy góry dla Ali z hasztagiem #przenosimygórydlaAli.


Kilometrozłotówki należy przelewać na konto:

ING BANK ŚLĄSKI

66 1050 0099 6781 1000 1000 0661

FUNDACJA ISKIERKA

cel szczegółowy: Alicja Majkut

(dł)

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
  • ~K
    2018-02-04

    Są jeszcze dobrzy ludzie , którym nie jest obojętne cierpienie innych.