TWORZĄ WIZUALNĄ HISTORIĘ BIERUNIA

Projekt „Razem tworzymy historię naszego miasta” ma przywrócić bierunianom dawno zapomniane oblicza znanych miejsc. Stowarzyszenia „Porąbek” i „600-letniego Bierunia” zachęcają do dzielenia się archiwalnymi zdjęciami miasta.

Docelowo zdjęcia mają zostać wydane w formie wielkiego albumu. Tymczasem trafiają na fanpejdża Porąbek Bieruń. Wśród nich znajdujemy m.in. zdjęcia Śląskich Linii Autobusowych z lat… 30-tych ubiegłego wieku (bierunianin nazwiskiem Miś był odpowiedzialny za układanie rozkładów), imponujące zdjęcia dworca w Nowym Bieruniu czy rynku przed przebudową. W kolekcji znajduje się też całkiem pokaźna galeria pocztówek z miasta.

Organizatorzy wciąż czekają na kolejne archiwalia. Fotografie, pocztówki czy mapy najlepiej przesłać na adres porabek.bierun@wp.pl lub udać się do Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Nieruchomości Urzędu Miejskiego w Bieruniu (segment A, II piętro, pok. nr 17) w celu zeskanowania materiałów.

Jednocześnie na Facebooku powstała grupa Czasy się zmieniają, wspomnienia pozostają, gdzie bierunianie załączają kolejne zdjęcia.

Zachęcamy do udziału w akcji!

(dł)

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.