LISTOPAD NA PRZEŁOMIE STYCZNIA I LUTEGO

10 stopni na plusie! Co z tą zimą? Czy będzie jeszcze zimowo? Na pewno nie w tym tygodniu. Pogoda zapowiada się na typowo jesienną.

Poniedziałek do końca będzie ciepły i wietrzny (wieczorem porywy wiatru mogą wzrosnąć do 60km/h). W nocy możliwe słabe opady deszczu.

Wtorek na ogół zapowiada się z dużym zachmurzeniem. Pojawiać się będą przejaśnienia, a padać nie będzie. Początkowo porywy wiatru mogą przekraczać 40km/h, jednak później wiatr będzie słabnąć. Wciąż ciepło, bo temperatura wzrośnie do około 5-6°C. Ciśnienie będzie wysokie.

Środa zapowiada się bardzo pogodnie. Zachmurzenie będzie małe, a temperatura ponownie przekroczy 5 kresek. Znów pojawią się silniejsze porywy wiatru, które mogą dochodzić do około 50km/h. Ciśnienie zacznie spadać.

W nocy ze środy na czwartek pojawią się opady deszczu, które mogą utrzymywać się przez pierwszą część czwartkowego dnia. Przez cały dzień będzie pochmurno, a temperatura maksymalna osiągnie około 4°C. Wiatr słaby, a ciśnienie będzie niskie.

W piątek pojawi się dużo przejaśnień, jednak po południu możliwe lokalne opady deszczu, bądź deszczu ze śniegiem, bo temperatura bedzie oscylować w okolicach 2-3°C. Wiatr nieco silniejszy, w porywach do 35km/h.

Poprzednie prognozy zakładały, że w okolicach weekendu nadejście silne ochłodzenie i sypnie śniegiem. Aktualnie prognozy są jednak inne i pokazują, że w sobotę temperatura wzrośnie do około 6°C. Będzie pochmurno z przelotnymi opadami deszczu. Wiatr w porywach może dochodzić do 40km/h.

W niedzielę zrobi się jeszcze cieplej, bo temperatura może wzrosnąć do około 8°C. Pojawi się dużo opadów deszczu, a niebo przez cały dzień będzie pochmurne. Wiatr w porywach do 40km/h.

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.