SPOSOBY NA ROZDWAJAJĄCE SIĘ PAZNOKCIE

Zdrowe, piękne oraz długie paznokcie są wizytówką każdej dbającej o swój wygląd kobiety. Jednakże znaczna część z nas boryka się z problemem nadmiernej łamliwości paznokci. Równie często mamy do czynienia z rozdwajaniem się płytki paznokciowej. Dolegliwości te są nie tylko uciążliwe lecz przed wszystkim nieestetyczne. Zatem jak skutecznie radzić sobie z kruchymi, podatnymi na złamania paznokciami?

Przyczyny rozdwajających się paznokci

Przyczyn rozdwajania płytki paznokciowej jest naprawdę wiele, rozpoczynając od nieprawidłowej pielęgnacji, a kończąc na niewłaściwej diecie. Jednakże zawsze u podstawy tego procesu leży uszkodzenie struktury keratynocytów, które są głównym składnikiem budulcowym paznokcia. Rozdwajanie paznokci bardzo często jest następstwem ich przesuszenia. Ponadto w warunkach patologicznych, za nadmierną kruchość paznokci, a co za tym idzie łamliwość odpowiadają toczące się w ich obrębie stany chorobowe, najczęściej są to infekcje grzybicze.

Co na rozdwajające się paznokcie?

Pierwszym i jednym z najważniejszych sposób na rozdwajające się paznokcie jest ich odpowiednie nawilżenie. W tym celu zarówno na płytkę paznokcia, jak i wały okołopaznokciowe warto regularnie, najlepiej 2-3 razy dziennie nakładać kremy nawilżające. Kosmetyki te powinny zawierać w swoim składzie substancje odżywiające skórę, poprawiające stopień jej uwodnienia oraz regenerujące, takie jak mocznik, witamina A i E, pantenol czy alantoina. Korzystny wpływ na kondycję paznokci wywierają także wyciągi roślinne z aloesu, rumianku czy nagietka. Z domowych, naturalnych sposobów na rozdwajające się paznokcie warto zastosować kąpiele we wspomnianych ekstraktach roślinnych, parafinie lub ciepłej oliwie z oliwek, bogatej w niezbędnie nienasycone kwasy tłuszczowe, wchodzące w skład ochronnej bariery lipidowej.

Niekorzystny wpływ na płytkę paznokciową wywierają licznie składniki chemiczne, obecne w detergentach stosowanych powszechnie w domu, podczas prac porządkowych. Niezwykle istotną kwestią jest więc ograniczenie bezpośredniego kontaktu tych substancji z paznokciami. W tym celu podczas ich użytkowania warto stosować rękawice ochronne. Wśród czynników negatywnie oddziałujących na paznokcie i prowadzących do ich rozdwajania należy wymienić także znaczne wahania temperatury, z jakimi mamy do czynienia zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Gdy na dworze panują ujemne temperatury, wewnątrz dodatnie, a różnica między nimi jest drastyczna cierpi na tym kondycja paznokci, które nadmiernie się przesuszają, stając się podatne na rozdwajanie i uszkodzenia. Dlatego też w tym okresie warto stosować tłuste kremy ochronne, zabezpieczające płytkę paznokcia przed niekorzystnym wpływem środowiska zewnętrznego. Więcej sposób na rozdwajające paznokcie można znaleźć na stronie http://dermozdrowi.pl/co-na-rozdwajajace-sie-paznokcie-sprawdzone-sposoby-i-witaminy/.

Drogeryjny ratunek dla rozdwajających się paznokci

Na rynku kosmetycznym dostępny jest szereg odżywek dedykowanych właśnie do paznokci borykających się z problemem nadmiernej kruchości i rozdwajania. Produkty te mają za zadanie utwardzenie oraz wzmocnienie płytki paznokcia. Zazwyczaj występują w postaci lakierów lub sztyftów, które stosuje się w formie kilkudniowych terapii, nakładając warstwę na warstwę, bez zmywania tej poprzedniej.  O czym warto również wspomnieć na kondycję paznokci istotny wpływ wywiera również dieta. Niska podaż witamin oraz składników mineralnych może przyczyniać się do problemów zdrowotnych związanych z paznokciami.

Materiał sponsorowany

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ