KTO MOŻE KUPIĆ UBEZPIECZENIE NA ŻYCIE?

Często powielanym mitem jest opinia, że polisa na życie jest dla osób o ugruntowanej pozycji na rynku pracy, dla osób posiadających rodzinę, najlepiej w wieku średnim. Ważne jest, by o polisach na życie mieć kilka podstawowych informacji, która ułatwiają decyzję o tym jakie ubezpieczenie wybrać, na jaki okres czasu oraz z jaką sumą ubezpieczenia.

Okazuje się, że do zakupu wybranego pakietu ochronnego można przystąpić niemal w każdym wieku – od ukończenia 18. roku życia do nawet 85. urodzin. Oczywiście w tych szerokich granicach wiekowych mieszczą się różne warianty produktów: ochronne, oszczędnościowe czy inwestycyjne.

Ubezpieczenie na życie a zatrudnienie

Aby zakupić ubezpieczenie na życie, nie trzeba być też zatrudnionym na stałe. Można wykonywać zarówno wolny zawód, jak i być osobą bezrobotną lub mieć status studenta bądź emeryta czy rencisty. Możliwości finansowe potencjalnego ubezpieczonego same określają, na jaką polisę się zdecydować, czy ma to być oferta długoterminowa, z rozszerzoną ochroną czy raczej polisa w wymiarze podstawowym chroniąca finansowo bliskich w razie śmierci ubezpieczonego.

Należy pamiętać, że ofert należy szukać w zaufanych źródłach, które są opracowane przez specjalistów w branży ubezpieczeniowej – inaczej będziemy zdani wyłącznie na ofertę jednej firmy ubezpieczeniowej, bez możliwości porównania i znalezienia tańszej opcji. Cenne informacje można uzyskać sprawdzając ubezpieczenia na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl, gdzie łatwo sprawdzić jakie obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe cieszą się największym zaufaniem wśród Polaków, czy ceny składek są wysokie, jakimi ofertami ubezpieczyciel dysponuje.

Oferta dopasowana do portfela

Często popełnianym błędem wśród klientów jest zakładanie z góry, że ubezpieczyciel posiada wszystkie oferty, która posiada również konkurencja i sprzeda najlepszą polisę. Tutaj należy być ostrożnym a najlepiej samemu rozeznać się w możliwościach rynku ubezpieczeniowego.

Warto skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej, która po wypełnieniu krótkiej ankiety umożliwi dostęp do kilku polis, najbardziej odpowiadających konkretnym oczekiwaniom. Dzięki temu można dowiedzieć się, że inne firmy ubezpieczeniowe posiadają podobne produkty w znacznie tańszych cenach.

Zatem, jeśli najbardziej pożądane jest najtańsze ubezpieczenie na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl, można być spokojnym i mieć pewność, że dokonało się dobrej decyzji.

Dla wielu osób cena odgrywa znaczącą rolę, w związku z czym wspomniane wcześniej narzędzie znacznie uprości poszukiwanie ubezpieczenia na życie. W ten sposób można spokojnie zaoszczędzić, wybierając rozsądny zakres ochrony.

Dokładna analiza własnej sytuacji

Zanim podpisze się umowę z ubezpieczycielem, warto przeanalizować własne możliwości, ale również oczekiwania i potrzeby. Jest to szczególnie ważne dla osób, które posiadają kredyt hipoteczny, własną działalność lub mają na utrzymaniu kilkoro dzieci oraz współmałżonka.

Najbliższe osoby można swobodnie włączyć w ochronę, ale przede wszystkim dobrze jest wybrać produkt, który zapewni to, co najważniejsze: wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach, świadczenie z tytułu śmierci.

Dla osób, które posiadają wysokie zobowiązania finansowe – najlepszym rozwiązaniem może być polisa na życie, która gwarantuje wysoką sumę ubezpieczenia. W sytuacji śmierci, najbliżsi nie odziedziczą samych długów a ich komfort życia nie pogorszy się. Inna z kolei polisa będzie dedykowana samotnej matce lub ojcu piątki dzieci. Dobrze jest określić własne możliwości finansowe, biorąc pod uwagę, że za rok czy dwa można spotkać się z nieoczekiwanymi problemami finansowymi. Najważniejszą zasadą jest – nie przesadzać i mierzyć siły na zamiary. Ubezpieczenie, które ma szeroki zakres ochronny, jednak przekracza zdolności finansowe ubezpieczonego, prędzej czy później przyniesie jedynie rozczarowanie i frustrację.

Artykuł sponsorowany

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ