POGODA NA ŚWIĘTA. ŚNIEG I... SMOG

Marzenia o białych świętach coraz częściej wypierają marzenia o świętach bez smogu. Wczoraj 18 grudnia miasta z naszego regionu były wśród najbardziej zanieczyszczonych na świecie! Na szczęście ma mocniej wiać i padać.

Wtorek będzie pochmurny, z możliwymi niewielkimi przejaśnieniami po południu. Opadów nie należy się spodziewać, a temperatura cały dzień będzie lekko ujemna. Wiatr będzie bardzo słaby, a ciśnienie wysokie.

Również środa zapowiada się z dużym i całkowitym zachmurzeniem. Okresami mogą pojawiać się słabe, przelotne opady drobnego śniegu. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 0°C. Wiatr będzie słaby.Czwartek rozpocznie się spokojnie, podobnie jak poprzednie dni z temperatura oscylującą w okolicach 0°C Wieczorem do naszego regionu zbliży się front atmosferyczny, który sprawi, że temperatura nieco wzrośnie.

Piątek pochmurny z opadami śniegu, bądź deszczu ze śniegiem. Temperatura wzrośnie do około 2/3°C. Będą pojawiać się silniejsze porywy wiatru, które mogą dochodzić do 40km/h. Pod wieczór temperatura zacznie spadać, co sprawi, że jest szansa na niewielką pokrywę śnieżną.

Sobota będzie pochmurna ze słabymi opadami śniegu. W pierwszej części dnia wciąż pojawiać się będą silniejsze porywy wiatru, który na szczęście będzie słabnąć. W dzień temperatura wyniesie -1°C. Ciśnienie po przejściu frontu atmosferycznego będzie rosnąć.

Wigilia według najnowszych prognoz początkowo zapowiada się mroźno. Po południu temperatura jednak wzrośnie powyżej 0°C, jednak padać nie powinno. Zachmurzenie w ciągu dnia będzie całkowite. Po południu pojawią się nieco silniejsze porywy wiatru (śnieg, który napada w piątek i sobotę zacznie się topić).

Pierwszy Dzień Świąt zapowiada się dość pogodnie i ciepło, bo temperatura może wzrosnąć do około 4°C. Będzie wietrznie, porywy wiatru mogą przekraczać 50km/h. Ciśnienie będzie spadać.

Drugi Dzień Świąt również zapowiada się ciepło, z temperaturą dochodzącą do 3/4°C. Zachmurzenie tego dnia będzie na ogół duże, jednak pojawiać się będą przejaśnienia. Wiatr wciąż nieco silniejszy, w porywach dochodzący do 40km/h.

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
 • ~nie-normalny
  2017-12-30

  Rafik z częścia rzeczy się zgodzę – owszem świat jest mocno struty i „wszędzie chemia” ale za przeproszeniem pleciesz głupoty, że nie poprawi się zdrowia zmniejszeniem smogu. Idąc takim tokiem rozumowania można by rzec – no to dorzućmy kolejną oponę do pieca – smog już jest, wszystko strute to co za problem? Wszędzie chemia? No to jedzmy na tony chipsy, pijmy colę i inne szajstwa. Jak to mawiają pijący (nierzadko w dużych ilościach) alkohol - „na zdrowie” (choć ze zdrowiem nie ma wiele wspólnego). A ja powiem tak – od czasu do czasu można sobie pozwolić na lampkę dobrego wina czy zjedzenia raz na „ruski rok” jakiegoś fast-fooda ale warto zdrowo się odżywiać by żyć dłużej i zdrowiej niż ten co będzie jadł i pił byle co. Podobnie z tym smogiem. Można to olać, można powiększać problem albo udawać, że go nie ma, a można nawet jeśli nie całkowicie wyeliminować to choć zminimalizować – poprawa zawsze będzie. I wierz mi, że ludzie u władzy już się za to biorą – poczytaj sobie o tym co jest zaplanowane w UE i USA do osiągnięcia (i to są realne cele) na przestrzeni lat 2020-2030 a już najpóźniej 2040. Podpowiem. Zmniejszenie opalania paliwami stałymi (aż do całkowitego ich wyeliminowania), zmniejszenie produkcji toksyn i zanieczyszczenia itd. Samochody elektryczne i wodorowe – autonomiczne (bez kierowcy) – jeżdżące w ramach transportu publicznego jak taksówki, darmowy transport publiczny, zmniejszenie samochodów w ciągu najbliższych max. 20 lat kilkakrotnie (!). Odezwą się zaraz głosy, że to wymysły „zielonych’ i szaleńców i bajeczki itd. To odpowiem – tak samo mówili gdy wprowadzano kolej parową, gdy nastały czasuy samochodów, potem samolotów, wreszcie telefonów komórkowych. Jeszcze nie tak dawno temu tylko elita światowa miała taki telefon, który był wielkości cegły i miał tylko jedną funkcję – dzwonić. Dziś praktycznie każdy ma telefon komórkowy który jest mocniejszy i ma więcej funkcji niż komputery sprzed 10 lat. A co przed nami ukrywają? Jakie technologie jeszcze nie zostały pokazane światu? Zobaczycie wkrótce. Aha – samochody elektryczne nie są problemem – będą coraz tańsze a prąd że niby z elektrowni? Te mogą dostawać go ze źródeł energii odnawialnej w dodatku mają filtry na kominach jakich nie ma żaden dom jednorodzinny plus mają opał o wiele lepszej jakości i wydajniejsze, mniej smrodzące piece (procentowo). Zresztą popatrz sam – już teraz są dofinansowania do montowania na domach prywatnych ogniw fotowoltaicznych. Mógłbym tak jeszcze pisać i pisać ale nie o to chodzi. Mam nadzieję, że zrozumiałeś ty i reszta sceptyków. Pozdrawiam. PS – miast narzekać, jaki to świat zły i zatruty „roundupami” i „chemią”lepiej wziąć się za siebie i nie używać tychże plus jeść lepiej, dbać o siebie i … uświadamiać innych (co tutaj robię), że dbanie o środowisko to dbanie o siebie – bo wszyscy jesteśmy Jednością i niszcząc świat niszczymy siebie a szanując go szanujemy siebie. To tyle.

 • ~rafik
  2017-12-28

  a zdrowia nie poprawimy Zmiejszeniem smogu w jedzeniu chemia co się nie zje wszytko na Roundup (randap) czy też Glifosat rakotwórcze dziecią podaje się szczepionki z metalami ciężkimi typu rtęć czy aluminium lub też Aldehyd mrówkowy, formaldehyd substancia silnie toksyczna wykożystywan a w trutkach na szczury czy myszy ale to tylu niektóre środki konserwujące szczepionki od lat 30 i my chcemy być zrowi i mieć zdrowe dzieci niemożliwe !!

 • ~rafik
  2017-12-28

  dla przykładu do centrum miasta Düsseldorf był zakaz wjazdu samochodami z silnikami diesla ale zakaz ten wzniesiono bo okazało się że silniki benzynowe więcej kopcą :) i ciekawe jak pali się w piecu klasy 5 śmieciami a 70 % mieszkańców albo ma nowy piec klasy 5 albo ma ogrzewanie gazowe a smog był jest i będzie pierwsza rzecz samochody ciężarowe z tego wali że szok kolejna rzecz paliwo do pieca kiepskiej jakości ludzi zawyczaj kupują w składach węgla gdzie gdzie ludzi się oszukuje dajmy na to kuję eko groszek z kwk wesoła tylko że wesoła nie produkuje eko groszku a składy odsiewają to z jakiegoś miału gorszej albo do miału typu 24 dowalają mułu węglowego który kopalnia sprzedaje za parę groszy pali się nie źle ale potem smogu trochę jest i kwestia następna większość ludzi jeździ w jednym kierunku do pracy ale każdy wygodniś swoim autem potem stoi rano w kurku w Imielinie i kopci ile wlezie ale chcieli byś cie mieć mieć czysto ale się nie da jest rozwiązanie elektryczny samochód tylko trzeba go ładować a prąd jest z elektrowni która niestety też kopci i na ja jedno wychodzi dziękuję pozdrawiam

 • ~-nie-normalny
  2017-12-20

  Do ~normalny:
  Jeśli ty się tytułujesz mianem normalnego, to w takim razie ja nie chcę nim być, bo nie chcę mieć nic wspólnego z tobą. Wyprowadź się gdzieś, nie wiem zamieszkaj może w slumsach jakiegoś wielkiego miasta i tam sobie pal w piecu śmieciami, wdychaj ten szajs, ciesz się smogiem (w końcu nie ma problemu - wszystko to tylko zmowa "zielonych" itd. prawda?) i umieraj na raka płuc w młodym wieku albo patrz jak astma czy inne szajstwo dobija kogoś z twej rodziny (o ile ją w ogóle masz) - w końcu to też śmieszne wymysły prawda? Ale nie truj mnie i innych mieszkańców ani nie wmawiaj nam, że to wszystko jest wyolbrzymione. Może ty zatrzymałeś się mentalnie w średniowieczu czy na etapie starych dziadków, którzy uważali dbanie o środowisko za głupotę (ew. na poziomie szczeniaka - fana Koorwina-Mikke który reprezentuje to samo pozbawione szacunku podejście do otaczającego nas świata) ale inni tacy nie są i zmartwię cię - ty i tobie podobni jesteście w mniejszości - jesteście szkodliwym reliktem przeszłości.
  Poza tym jeśli coś ci się tu nie podoba - złe tematy itd. to po kiego grzyba tu wchodzisz i czytasz? Nie szkoda ci twego czasu? Zawsze możesz iść zapalić śmieciami w piecu czy odpalić 20-letniego rzęcha i potem powdychać nieco tego "świeżego" powietrza jakie stworzysz. Mam też nadzieję, że wkrótce władze ostro wezmą się za karanie mandatami takich trucicieli jak ty, którzy nie widzą w swej działalności żadnego problemu.
  PS - swoje bóle tyłka i żale wylewaj gdzie indziej, bo naprawdę nikogo tu nie interesują twe problemy z jakimś sblnet. Byś był prawdziwym facetem a nie maminsynkiem to byś tu nie płakał o tym tylko załatwił sprawę jak trzeba. a co najzabawniejsze jeszcze tu się skarży ile go to zdrowia kosztowało. Człowiek który w ogóle nie dba o zdrowie swoje i innych - masz tupet.

 • ~normalny
  2017-12-19

  nie twierdze, że problemu niema, ale ciągła gadka od dwóch lat o tym samym robi się śmieszna, wcześniej mieliście ocieplenie cieplarniane a teraz smog i jeszcze sblnet do tego, miałem internet ładnych pare lat od nich, tyle nerwów co mnie to kosztowało i zdrowia nikt mi nie zwróci....

 • ~no to chyba nien
  2017-12-19

  @~normalny tobie to tak na poważnie nie przeszkadza i nie widzisz problemu, czy celowo nie chcesz widzieć?

  Wczoraj wieczorem aż śmierdziało spalinami wewnątrz domu - niskie ciśnienie i brak wiatru + 3 domy obok opalają węglem i miałem.
  Jak wychodzę wieczorami z psami na spacer to wprost nie da się oddychać czasem. Powietrze jest takie że da się je zobaczyć.

  A tak przy okazji piszemy:
  * niedługo
  ** zajmie się.
  Słownik języka polskiego to przydatna sprawa czasem.

 • ~normalny
  2017-12-19

  dajcie sobie spokój już z tym pieprzeniem o tym smogu, za nie długo z lodówki wyskoczy smog i sbln net, który niech lepiej zajmnie się swoim internetem...