ZIMOWA KOŃCÓWKA

„Zimowa” końcówka listopada. Uczulam jednak, że nie świadczy to ani o tym, że zima będzie długa i mroźna, ani ciepła i mokra. W tym tygodniu do końca jednak zimowo – w czwartek może spaść nawet 5 cm śniegu!

We wtorek zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane. Padać nie będzie, a za to pojawią się liczne rozpogodzenia. Po mroźnej nocy czeka nas w miarę ciepły dzień, bo temperatura wzrośnie do około 6/7°C. Wiatr będzie słaby, z południa.

W środę przez cały dzień będzie pochmurno, a przelotnie mogą pojawiać się opady deszczu, bądź deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 3/4°C. Wiatr będzie słaby. W nocy ze środy na czwartek z południa wkroczy do nas chłodny front atmosferyczny z ciągłymi opadami. Deszcz szybko przejdzie w opady śniegu.

Temperatura w czwartek będzie oscylować w okolicach 0/1°C. Należy się spodziewać, że śniegu spadnie około 5cm. Wiatr zmieni swój kierunek na północny i w porywach może osiągać 50km/h.

W piątek wciąż będzie pochmurno ze słabymi, przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna wzrośnie do około 1/2°C, więc śnieg będzie się topić. Wiatr się uspokoi.

W sobotę temperatura podobnie jak w piątek wzrośnie do około 2°C. Będzie pochmurno i przelotnie może słabo prószyć śnieg. Wiatr będzie słaby.

W niedzielę zachmurzenie będzie duże, jednak mogą pojawiać się niewielkie przejaśnienia. Temperatura maksymalnie osiągnie 1°C. Wiatr będzie słaby, a ciśnienie wysokie.

 

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.