PZS W BIERUNIU W PROGRAMIE GOOGLE

PZS w Bieruniu będzie używał googlowskiego G-SUITE. Szkoła przystąpiła do projektu, w którym uczestniczą m.in. uniwersytety z Chicago i Minnesoty w USA.

Chmura Google zapewnia inteligentny zestaw narzędzi wspierający informatykę, badaczy, nauczycieli i uczniów. W ramach projektu uczniowie otrzymają m.in. nielimitowane miejsce na dysku Google.

Jak się dowiadujemy, narzędzie posiada usługę Classroom, która umożliwia współpracę uczniów z nauczycielami online. Zadaniem aplikacji jest ułatwienie pracy w grupie. Zaletą aplikacji też stały dostęp do zadań. 

- Classroom właściwie organizuje wspólną pracę w sieci – umożliwia pisanie dokumentów w czasie rzeczywistym, streaming z ekranu czy rozwiązywanie testów z automatycznym drukowaniem. Oczywiście wszystkie te narzędzia są ogólnodostępne, jednak Google porządkuje je, wszystko jest w jednym miejscu – mówi Dagmara Parzych, informatyczka w PZS w Bieruniu.

W całym kraju tylko 3 szkoły korzystają z programu. Warto przy tej okazji odnotować, że PZS w Bieruniu został ostatnio odznaczony Laurem Mistrza Nowoczesnej Edukacji. – Google wysyłał nam pytania, a my odpowiadaliśmy. Nasze lekcje informatyki zyskają nowy wymiar – cieszy się Teresa Horst, dyrektorka szkoły.

Pomysłodawcą akcji jest uczeń Krzysztof Styc. – Zdarzały się problemy z pocztą w szkole, więc zdecydowałem się poszukać dobrej usługi. Tak trafiłem na Google for Education – mówi.


Tekst ukazał się w ramach cyklu Szkoła z Przyszłości promującego szkoły średnie w powiecie bieruńsko-lędzińskim.

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.