CZY TO JUŻ ZIMA?

Napływ chłodnej masy powietrza i pierwsze silne opady śniegu oraz ten utrzymujący się w górach. Czy to już zima? Na szczęście, koniec tygodnia ma być cieplejszy.

We wtorek od rana do wieczora niebo szczelnie pokryte będzie chmurami. Przelotnie pojawiać się będą opady deszczu, bądź deszczu ze śniegiem, a temperatura wzrośnie do około 3/4°C. Wiatr będzie wiać słabo.W środę zrobi się nieco cieplej, bo temperatura wzrośnie do około 7 kresek. Opady raczej nie będą już się pojawiać, jednak wciąż zachmurzenie będzie duże, bądź całkowite.

W czwartek
czeka nas zdecydowana poprawa pogody. Od samego rana do wieczora będzie bardzo pogodnie, a temperatura przekroczy.. 10°C! Wiatr tego dnia na ogół będzie słaby, okresami nieco silniejszy, w porywach do 30km/h.

Wszystko wskazuje na to, że również piątek będzie bardzo pogodnym dniem. Zachmurzenie będzie małe, a temperatura ponownie wzrośnie powyżej 10°C. Wiatr będzie słaby, a ciśnienie wysokie.

W sobotę może być jeszcze cieplej, bo najnowsze prognozy mówią, że tego dnia temperatura wzrośnie nawet do 13°C. Wciąż będzie bardzo pogodnie, jednak ciśnienie powoli zacznie spadać.

W niedzielę do naszego regionu zbliży się front atmosferyczny, który początkowo przyniesie tylko większe zachmurzenie, jednak po południu pojawią się także opady deszczu. Temperatura tego dnia wzrośnie do około 8/9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany, w porywach do 35km/h.

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

Fot. Łukasz Ce

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.