SPŁONĘŁO MIESZKANIE NA HOMERA. KONIECZNA POMOC DLA 8 OSÓB

Pożar mieszkania przy ul. Homera w Bieruniu. 35 osób ewakuowanych, z czego 8 konieczne było udzielenie pierwszej pomocy. W akcji strażacy z Bierunia, Tychów i Lędzin.

Zgłoszenie do dyżurnego SKKM PSP Tychy wpłynęło ok. godz. 20.15 (16 listopada). „Z informacji wynikało że pożarem jest objęte mieszkanie na parterze budynku, a lokatorzy wyższych pięter uciekli na balkony swoich mieszkań” – informuje serwis 112tychy.pl.

Według wstępnych ustaleń doszło do zaprószenia ognia. Lokator spalonego mieszkania został zatrzymany przez pracującą na miejscu policję, a następnie przetransportowany do szpitala psychiatrycznego. Co dokładnie wydarzyło się w mieszkaniu, ustali biegły z zakresu pożarnictwa.

Na nogi zostali postawieni strażacy z PSP Tychy, JRG Tychy, a także z OSP w Bieruniu Starym, Bieruniu Nowym i Lędzin. Na miejscu pracowały też pogotowia: ratunkowe, gazowe i energetyczne. Akcję zakończyli ok. godz. 23.

Wartość szkód nie jest jeszcze znana, ale te są duże. Budynek został niedawno poddany termomodernizacji. Policjanci prowadzą dalsze czynności mające na celu ustalenie przyczyn i okoliczności tego pożaru.

(red.) źródło: 112tychy.pl

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.