IDZIE ZIMA, PANI ZIMA

Zima to już? W górach na pewno. Aktualnie napływa do nas powietrze polarno – morskie, a nasz region znalazł się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia o pięknej nazwie „Yaprak”. W kolejnych dniach czeka nas rozpogodzenie, ale będzie zimno.

Po mroźnej nocy, środa zapowiada się na ogół pochmurno z większymi przejaśnieniami. Temperatura wzrośnie do około 5°C. Wiatr będzie słaby, z południowego - zachodu.

W czwartek w końcu się wypogodzi. Od rana do wieczora zachmurzenie będzie małe, a temperatura może wzrosnąć do około 9/10°C. Wiatr nieco silniejszy, południowo - wschodni. Ciśnienie będzie wysokie.

W piątek zachmurzenie będzie umiarkowane, bądź duże. Pojawiać się będą przejaśnienia, a padać nie będzie. Temperatura wzrośnie do około 8/9°C. Ciśnienie zacznie spadać.

W sobotę pojawi się więcej chmur warstwowych, z których przelotnie i słabo może popadać deszcz. Temperatura maksymalnie wzrośnie do 6°C. Wiatr będzie słaby.

Niedziela się pochmurno, ze słabymi opadami mżawki. Temperatura nie wzrośnie powyżej 5°C. W drugiej części dnia wiatr przybierze na sile i w porywach może osiągać około 35km/h.

W poniedziałek zrobi się jeszcze chłodniej, bo temperatura nie przekroczy 2°C. Przez cały dzień będzie pochmurno, a opady deszczu i mżawki przejdą w drobny, słaby opad śniegu, bądź deszczu ze śniegiem.

 

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.