POGODA W LISTOPADZIE. WRÓCI SŁOŃCE!

Myśleliście, że to już zima? Fakt, w górach przybywa śniegu, ale pogoda się poprawi. W weekend powinny nam towarzyszyć słońce i wyższe temperatury.

Po ochłodzeniu, porywistym wietrze i opadach śniegu, temperatura wzrosła. Niestety, wciąż jest pochmurnie i wietrznie. Taki będzie też piątek. Przelotnie mogą pojawić się opady deszczu, a temperatura nie przekroczy 10°C. Wiatr w końcu ucichnie.

W sobotę pogoda się poprawi. Zachmurzenie będzie umiarkowane(!), a temperatura wzrośnie do około 12°C. Wiatr będzie słaby, a ciśnienie stabilne.

Również niedziela zapowiada się pogodnie. Zachmurzenie będzie małe (tylko piętro wysokie). Temperatura może wzrosnąć do około 13°C. Słaby wiatr spowoduje, że odczucie temperatury będzie wyższe. Ciśnienie będzie się wahać.

W poniedziałek pojawi się więcej chmur, jednak padać nie będzie. Pojawią się za to przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura oscylować będzie w okolicach 12/13°C. Wiatr będzie słaby.

We wtorek z zachodu na wschód przemieszczać się będzie front atmosferyczny ze słabymi opadami deszczu. Po południu jednak padać powinno przestać i nie wykluczone, że pojawią się przejaśnienia. Temperatura wzrośnie do około 10°C.

Według najnowszych prognoz modeli numerycznych w środę temperatura może wzrosnąć nawet do 14/15°C. Zachmurzenie w ciągu dnia będzie małe, a wiatr będzie wiać słabo, z południowego - zachodu.

Również w czwartek pogoda będzie dopisywać. Po porannych mgłach niebo uwolni się od chmur, a temperatura wzrośnie do około 13/14°C. Wiatr wciąż będzie słaby.

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

***

Autor prognoz pogody w Serwisie Lokalnym jest łowcą burz. Oznacza to, że w sezonie goni błyskawice, fotografuje niebo i notuje obserwacje. Właśnie przygotował posezonowy raport – ile razy grzmiało, gdzie i jak mocno? Praca jest bogato ilustrowana zdjęciami. Polecamy!

CZYTAJ RAPORT

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
 • ~jontek
  2017-11-16

  Tomek, spokojnie Serwis Lokalny uaktywni się przed wyborami tuż, tuż... Warto podyskutować o realizacji budżetu obywatelskiego. Złożono projekty, które nie zostały zakwalifikowane do głosowania. Wnioskodawców nie powiadomiono, to jakaś aberacja. Brak pieniędzy na studio nagraniowe, dla dzieci nie ma pieniędzy na wycieczkę. BOK narzeka na brak środków. Wystarczy na organizację 2 imprez "sztandarowych" Noc Świętojańska" i "Dni Bierunia" , oraz markowane amatorki. Oczywiste musi wystarczyć dla " zapracowanej" (radnej) dyrekcji. Puentując "dobrą wiadomością" będą pieniądze na Muzeum Miejskie - cel- radnego muzealnika. Dla niektórych trzeba zapewnić pracę. Ogłoszono konkurs, ma być wyłoniony -wiadomy - etnograf. Składajcie CV ?.

 • ~tomek
  2017-11-13

  powinniście się wstydzić za te słowa bo przecież zakłada się stronę bo ma się coś do powiedzenia i przekazania a tu co D N O zero informacji i jeszcze większe zero KULTURY

 • ~Serwis Lokalny
  2017-11-10

  Nie musicie tu przecież wchodzić

 • ~MarekOdSzparek
  2017-11-08

  Popieram przedmowce, zwlaszcza ze "najlepsi w powiecie"

 • ~tomek
  2017-11-08

  Tyle się dzieje w okolicy a Wy nic nie piszecie mam wrażenie że uczniowie szkoły podstawowej lepiej poprowadzili by tą stronę .Redakcja do bani lepiej zlikwidujcie to badziewie jak nie potraficie coś konkretnego napiszć