ZŁOTA POLSKA JESIEŃ TRWA

Ale aż tak złota, że można się opalać? Zdarza się nawet w październiku. Wszystko za sprawą układu wysokiego ciśnienia, którego centrum znajduje się na południu. Będzie bardzo ciepło (jak na jesień) aż do niedzieli.

We wtorek niebo będzie bezchmurne, a temperatura wzrośnie do około 21-22°C. Rankiem mogą pojawić się mgły, które jednak szybko powinny zaniknąć. Wiatr będzie słaby, z kierunków południowych.

Podobna sytuacja będzie miała miejsce w środę. Z tym, że pojawi się zachmurzenie piętra wysokiego. Temperatura maksymalna wzrośnie do około 20°C. Nad ranem możliwe gęste mgły. Wiatr będzie słaby, a ciśnienie powoli zacznie spadać.

W czwartek zachmurzenie na ogół będzie małe bądź umiarkowane, jednak padać nie będzie. Temperatura wzrośnie do około 18-19°C, więc wciąż będzie ciepło. Wiatr będzie słaby.

Podobnie będzie w piątek. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane, jednak o opadach nie ma mowy. Temperatura znów zbliży się do 20°C.

W sobotę jeszcze będzie pogodnie, z temperaturą dochodzącą do 20°C. Wiatr będzie słaby, a ciśnienie pójdzie w dół, co będzie oznaczać zmiany w pogodzie.

W niedzielę do naszego regionu wkroczy front atmosferyczny, który wszystko zmieni. Należy się spodziewać opadów deszczu, a temperatura nie przekroczy 12-13°C. Dlatego korzystajmy z tej pogody!

 

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.