CAŁY TYDZIEŃ ZE SŁOŃCEM

Chyba wszyscy mamy już dość nieprzerwanie padającego deszczu i chłodów. Szczególnie, że do Bierunia wróciło widmo powodzi - opady spowodowały liczne podtopienia, a stany rzek przekroczyły normy alarmowe. Na szczęście idzie na lepsze.

Poprawę pogody przyniesie silny rosyjski wyż. Będzie do nas spływać powietrze polarno-kontynentalne, ale to nie oznacza, że będzie zimno.

W poniedziałek czeka nas bardzo dużo przejaśnień i rozpogodzeń. Zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane, jednak po południu niewykluczone przelotne opady deszcz (szansa na to jest mała, opady będą mieć charakter konwekcyjny). Temperatura przyjemna, bo do 18/19°C. Wiatr będzie słaby, wschodni.

Również we wtorek pogoda aura będzie sprzyjać. Od rana dużo przejaśnień, a chmury będą tylko ozdobą. Temperatura oscylować będzie w okolicach 19°C. Wiatr będzie słaby (nocami pojawią się mgły).

W środę w pogodzie niewiele się zmieni. W ciągu dnia zachmurzenie będzie małe, bądź umiarkowane, a temperatura dobije do 20°C. Wiatr nieco silniejszy, w porywach do 40km/h, wschodni.

Czwartek będzie kontynuacją wyżowej pogody. Od rana do wieczora chmur będzie mało, a temperatura oscylować będzie w okolicach 20 kresek. Wiatr będzie słaby, a ciśnienie wysokie, niemal 1030hPa.

W piątek jedyną zmianą w pogodzie będzie to, że ciśnienie zacznie bardzo powoli spadać. Poza tym bez zmian. W ciągu dnia zachmurzenie będzie małe, a temperatura wzrośnie do około 17/18°C. Wiatr będzie słaby, wschodni.

Pierwszy dzień weekendu zapowiada się nieco chłodniej, bo temperatura wzrośnie do około 15/16°C. Wciąż będzie bardzo pogodnie.

Również w niedzielę pogoda będzie dopisywać. W ciągu dnia będziemy mieć bardzo dużo słońca, a chmur jak na lekarstwo. Temperatura do 17 kresek. Korzystajmy!

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.