Polak wyeliminował faworyta!

W piątek rozpoczął się turniej główny Victor Polish International 2017. Niestety, Polacy w większości już zakończyli swój udział w imprezie, choć zdarzyły się wyjątki. Michał Rogalski w swoim pierwszym spotkaniu pokonał faworyta turnieju Iskandara Zulkarnaina. Dalej grają też Polki.

Zawodnik Hubala Białystok w dwóch setach pokonał rozstawionego z „jedynką” Malezyjczyka, a w kolejnej rundzie, także bez straty seta, wygrał z Finem Henrim Aarno. W sobotnim ćwierćfinale ok. godz. 12 zmierzy się z Davidem Kimem Kristensenem, który o udział w turnieju musiał walczyć w kwalifikacjach.

- Jestem pod wrażeniem swojej dyspozycji. Wiedziałem, że to będzie dobry turniej, ale nie przypuszczałem, że aż tak. Za mną dwa dwusetowe mecze, co pozwoli mi zaoszczędzić siły na jutro, bo jednak trzy sety kosztują trochę więcej  - komentuje Rogalski.

Polak również bardzo docenia swoje poranne zwycięstwo. Malezyjczyk to regularny uczestnik zawodów badmintonowej Ligi Mistrzów World Superseries, który na początku 2017 roku znajdował się nawet na 23. pozycji rankingu BWF. - Nigdy nie pokonałem przeciwnika będącego o 100 miejsc rankingowych wyżej ode mnie. Rok temu zdarzyło mi się pokonać zawodnika z pierwszej 30, który wcześniej był w pierwszej dziesiątce, ale wówczas ja sam byłem na wyższej pozycji rankingowej – kończy.

Jeszcze więcej pracy od Michała Rogalskiego czeka Wiktorię Dabczyńską, która zagra aż w dwóch ćwierćfinałach. W rywalizacji singielek pokonała Słowenkę Petrę Polanc oraz rozstawioną z numerem 6. Gerdę Vojtechovskają z Litwy, a w deblu do spółki z Aleksandrą Goszczyńską pokonała parę z Czech, a później z Polski – wychowankę Unii Bieruń Wiktorię Adamek i Izabelę Pajek. Teraz 18-latkę czeka jeszcze trudniejsza przeprawa, bowiem rywalką w grze pojedynczej będzie turniejowa „trójka”, Ayla Huser ze Szwajcarii. W deblu zaś razem z Goszczyńską stawią czoła dwójce Dunek Nielsen – Paredes.

Oprócz wspomnianych reprezentantów Polski, w grze pozostała jeszcze dwójka kobiet: Kornelia Marczak wraz z Magdaleną Witek, które o półfinał walczyć będą z czeskim duetem Ausbergerova – Zelinkova.

Decydujące fazy turnieju już w sobotę od 10:00 (ćwierćfinały). Półfinały rozpoczną się o godzinie 17:00.

Kamil Hajduk

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.