UPAŁY WRÓCĄ!

Dopiero zmierzyliśmy się z najdłuższą w tym roku falą upałów, a kolejne już na horyzoncie. Gorąco będzie znowu w środę.

W poniedziałek początkowo dużo chmur, z których przelotnie może popadać deszcz. Po południu pojawi się więcej przejaśnień i rozpogodzeń. Temperatura wzrośnie do około 20/21°C. Wiatr na ogół słaby, wschodni.

We wtorek w ciągu dnia zachmurzenie na ogół będzie umiarkowane. Padać nie będzie, a temperatura maksymalna wzrośnie do 23/24°C. Wiatr okresami silniejszy, wschodni.

W środę do naszego regionu wrócą upały, bo prognozuje się, że temperatura wzrośnie do 30°C. Przez cały dzień będzie bardzo pogodnie. Wiatr będzie słaby.

W czwartek pogoda zrobi się wręcz niebezpieczna. Temperatura maksymalna może wzrosnąć powyżej 35°C. Na ogół będzie pogodnie, jednak po południu i wieczorem możliwe burze, które mogą być gwałtowne.

Również w piątek temperatura może wzrosnąć powyżej 35°C. Będzie pogodnie, jednak podobnie jak w czwartek po południu i wieczorem możliwe silne burze.

W sobotę po przejściu burzowego frontu atmosferycznego zdecydowanie się ochłodzi, bo temperatura nie wzrośnie powyżej 22/23°C. Przez większą część dnia będzie pochmurno z przelotnymi opadami. Możliwe także burze.

Również w niedzielę zachmurzenie na ogół będzie duże i całkowite. Możliwe przelotne opady deszczu, jednak burz nie należy się już spodziewać. Temperatura wzrośnie do około 22°C.

Na zdjęciu kurtyna wodna zainstalowana w Bieruniu przy ul. Granitowej w ramach budżetu partycypacyjnego (projekt: "Trochę wody dla ochłody"). Nietypowe to miejsce, ale można się będzie schłodzić.

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
  • ~rety
    2017-08-26

    Nie warto tu zaglądać,wiadomości te same od miesiąca.