POGODA NA "DŁUGI WEEKEND"

Wypadające w czwartek Boże Ciało to świetna okazja do urządzenia sobie długiego weekendu. Na kalendarz możemy więc liczyć. A na pogodę?

Nasz kraj znajduje się pod wpływem wysokiego ciśnienia o imieniu Barbara. Niestety, wyżowa pogoda nie utrzyma się zbyt długo.

W czwartek jeszcze pogoda będzie spokojna. Na niebie będzie dużo słońca, a zachmurzenie przez cały dzień będzie małe bądź umiarkowane. Temperatura maksymalna wzrośnie do 21/22°C. Wiatr będzie bardzo słaby, zachodni.

W piątek pogoda zacznie się zmieniać. Początkowo pojawiać się będzie sporo przejaśnień, jednak po południu od zachodu zbliży się front atmosferyczny z opadami deszczu, a także lokalnymi burzami. Wiatr podczas burz silny, do 80km/h. Temperatura wzrośnie do około 21°C.

W sobotę przez cały dzień zachmurzenie będzie duże bądź całkowite. Dodatkowo pojawiać się będą przelotne opady deszczu lub mżawki. Temperatura nie przekroczy 14/15°C. Wiatr okresami silniejszy, w porywach do 40km/h.

W niedzielę pogoda zacznie się poprawiać. Z biegiem dnia coraz więcej przejaśnień i rozpogodzeń. Temperatura po południu przekroczy 20°C. Wiatr się uspokoi, a ciśnienie wzrośnie do 1020hPa.

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
  • ~HaroLoobvotS
    2017-11-29

    Cialis Pour Homme <a href=http://cheaplevi.com>c heapest generic levitra</a> Priligy Natural Mifepristone Acheter

  • ~Jo
    2017-06-17

    Ciekawe czy autor zdaje sobie sprawę, że na Boże Ciało zawsze wypada w czwartek? Podpowiem jeszcze jedną rewelację - Wielkanoc zawsze jest w niedzielę!