UWAGA! WE WTOREK GROŹNE BURZE

Letnią aurę zawdzięczamy znalezieniu się pod wpływem układu wysokiego ciśnienia znad Węgier. Gorące i wilgotne powietrze pochodzenia zwrotnikowego przypomina o zbliżającym się lecie. Z latem kojarzą się też burze. Wtorkowa może być gwałtowna i niebezpieczna.

Jeszcze w poniedziałek wieczorem może popadać. We wtorek znowu gorąco – termometry pokażą nawet 30 st. C! Jednak po południu zbliży się do nas front atmosferyczny, który może przynieść gwałtowne burze.

Podczas burz należy się spodziewać silnych porywów wiatru, które mogą dochodzić do 80km/h. Burzom mogą towarzyszyć też nawalne opady deszczu i gradu o średnicy 1-2 cm. Po przejściu frontu atmosferycznego pogoda się uspokoi.

We środę więcej chmur i chłodniej. Temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 22-23 st. C. Zachmurzenie na ogół będzie duże (z przejaśnieniami), jednak niewykluczone, że w pierwszej części dnia przelotnie popada. Wiatr z północnego zachodu, umiarkowany.

W czwartek poprawa pogody. Od rana do wieczora będzie bardzo pogodnie, a temperatura oscylować będzie w okolicach 21-22 st. C. Wiatr słaby.

W piątek temperatura zacznie rosnąć, bo w ciągu dnia osiągnie wartości zbliżone do 25 st. C. Przez cały dzień będzie bardzo pogodnie.

Również sobota zapowiada się rewelacyjnie. Przez cały dzień niebo będzie zupełnie wolne od chmur, a temperatura wzrośnie do około 28 st. C. Wiatr wciąż słaby.

W niedzielę temperatura może wzrosnąć nawet do 29 st. C. Będzie bardzo pogodnie, jednak po południu możliwe, że pojawią się też burze.

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
  • ~magdalena
    2017-05-29

    Niezłe ujęcie z Klimonta ;)