BĘDĄ SIĘ UCZYĆ W 3D!

- Teraz uczeń nie będzie sobie musiał wyobrażać, np. krwioobiegu, tylko stanie się jakby jego częścią. Wędrówka krwinek zwizualizuje się w jego okularach - cieszy się dyrektor LO w Bieruniu Romuald Kubiciel.

- W pracowni będą się odbywały zajęcia biologii, geografii, chemii i fizyki. Uczeń zyska możliwość niemal uczestniczenia w procesach zachodzących w przyrodzie ­– mówi Kubiciel.

- Zresztą uczeń będzie również autorem filmów dydaktycznych, a to dzięki zakupowi do pracowni kamery 3D. Już sobie wyobrażam piękne filmy edukacyjne, ukazujące choćby i najzwyklejsze zjawiska przyrodnicze, w atrakcyjnej formie filmu trójwymiarowego.

W sali znajdą się też projektor 3d, zestaw okularów pasywnych, stereofoniczny zestaw nagłaśniający i mikroskop stereoskopowy. Na modułowe zostaną z kolei wymienione siedziska i stoły, dzięki czemu pomieszczenie będzie można przekształcić np. w salę konferencyjną.

Wyposażenie pracowni będzie kosztować ponad 100 tys. zł. Część środków pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Projekt zostanie zrealizowany jeszcze w tym roku.

Dominik Łaciak


Tekst powstał w ramach cyklu Szkoła z Przyszłości promującego szkoły średnie z powiatu bieruńsko-lędzińskiego: LO w Bieruniu, PZS w Bieruniu i PZS w Lędzinach.

Polub fanpejdż i dowiedz się, dlaczego podróż do przyszłości najlepiej zaplanować z jedną z nich. 

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
  • ~Pijanista
    2017-05-31

    A ten serwis to się stał tablicą ogłoszeń szkół czy zwyczajnie się wam odechciało jakiejkolwiek innej aktywności?