IMIELIN. TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE

Test ze znajomości zasad bezpieczeństwa drogowego, slalom rowerowy, przejazd przez miasteczko treningowe oraz praktyczne udzielanie pierwszej pomocy. Takie zadania mieli przed sobą uczestnicy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Konkurs, który odbył się w Imielinie zgromadził uczniów podstawówek i gimnazjum z powiatu bieruńsko-lędzińskiego. Marcin Kobryń z Automobliklubu „Rallymania” tłumaczył, że celem rywalizacji było podwyższenie świadomości młodzieży – która już wkrótce będzie pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Uczniowie rywalizowali pod okiem funkcjonariuszy bieruńskiej Komendy Powiatowej Policji oraz członkow Automobliklubu „Rallymania” .
Rywalizację komentował aspirant sztabowy Marek Kłuciński:
Najlepsi przechodzą do etapu wojewódzkiego. Nagrody dla uczestników zostały przewidziane indywidualnie oraz drużynowo.


Turniej ma za zadanie sprawdzenie wiedzy teoretycznej z zakresu wiedzy przepisów ruchu drogowego, jak i sprawnościowej.


W klasyfikacji indywidualnej wśród szkół podstawowych nalepsi okazali się: Rafał Czarnynoga (Bojszowy), Dariusz Mazurkiewicz (Imielin) i Aleksander Janosz (Bojszowy). Drużynowo najlepsza była podstawówka z Bojszów. Z kolei wśród gimnazjalistów wyróżnili się Daniel Mendrela (Bieruń), Emilia Wybraniec (Bojszowy) oraz Szymon  Lukowiec (Bieruń). Najlepsze było zaś Gimnazjum nr 1 z Bierunia.

Marcin Iciek

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.