WIOSENNY POWRÓT ZIMY!

W ostatnich trzydziestu dniach było wszystko. Burze, temperatury powyżej 25°C, opady śniegu. Tym razem czas na zimę. Znowu.

REKLAMA

We wtorek przez cały dzień zachmurzenie będzie całkowite. Do tego możliwe są opady deszczu, deszczu ze śniegiem, bądź mokrego śniegu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wzrośnie do około 4°C. Wiatr będzie słaby, północny.

W środę podobnie jak we wtorek - zachmurzenie przez cały dzień będzie całkowite. W ciągu dnia mogą się pojawić opady śniegu. Temperatura wzrośnie do około 2°C. Pojawią się silniejsze porywy wiatru, które mogą dochodzić do 60km/h. Ciśnienie będzie rosnąć.

W czwartek się wypogodzi, a śnieg, który spadł w środę stopnieje. Mimo wszystko wciąż będzie bardzo zimno, bo temperatura nie przekroczy 5°C. Wiatr początkowo jeszcze dość silny, jednak w drugiej części dnia będzie słabnąć.

W piątek więcej chmur, jednak opadów nie należy się spodziewać. Pojawią się za to przejaśnienia, a nawet rozpogodzenia. Zrobi się trochę cieplej, bo temperatura wzrośnie do około 9°C. Wiatr będzie słaby.

W pierwszy dzień weekendu przez nasz region przemieszczać się będzie front atmosferyczny, który przyniesie w ciągu dnia duże i całkowite zachmurzenie. Dodatkowo słabo może padać deszcz. Temperatura wzrośnie do około 9/10°C. Wiatr znów nieco silniejszy.

W niedzielę wciąż będzie pochmurno ze słabymi, przelotnymi opadami deszczu. Temperatura oscylować będzie w okolicach 7/8°C. Wiatr umiarkowany.

Wideo przedstawia powrót zimy w Korbielowie, ok. 90 km od Bierunia. W górach (Tatry, Beskidy) śnieg, szczególnie w górnych partiach.

Mateusz Pardygał, Polscy Łowcy Burz

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.