W GALERII MICRO

To projekt promujący artystów, o których warto mówić. Zainauguruje działalność 14 grudnia wystawą prac krakowskiej malarki Lucyny Kuśnierczyk.

Stacyja Myslowitz do tej pory była głównie skromnym sklepem z antykami, ale umiejscowionym w bardzo dogodnym miejscu – na mysłowickim dworcu PKP. Teraz to kameralne pomieszczenie przekształci się w galerię sztuki. I to od razu sztuki z wysokiej półki, bo swoje prace zaprezentuje uznana krakowska malarka Lucyna Kuśnierczyk.

FACEBOOK: STACYJA MYSLOWITZ

- W przestrzeni galeryjnej zaprezentowane zostaną wyselekcjonowane przez artystkę obrazy obejmujące wyimki z najbardziej znanych cykli takich jak „Kobiety”, „Kosmos” czy „Drzewa”. Towarzyszyć im będą prace rozproszone, w tym kompozycje współtworzone z innymi artystami – mówi Krzysztof Chmielewski, opiekun galerii.

Lucyna Kuśnierczyk - tworząca od ponad 30-tu lat, członkini Związku Polskich Artystów Plastyków. Komponuje według autorskiej metody, głownie z wykorzystaniem farb akrylowych nakładanych na papier o gramaturze 300. W roku 2004 Uniwersytet Jagielloński wydał katalog-album, obejmujący 200 prac z dorobku artystki.

- Kiedy przechodzę od przypadku do konkretu, od szczegółu do uogólnienia, od spojrzenia subiektywnego do zobiektywizowanego - postrzegam świat: niezwykłym, pięknym, tajemniczym, ulotnym, zmiennym, wieloznacznym, spójnym, ale i ...przerażającym. Stąd w pracach pewien niepokój, lęk. Lecz także afirmacja życia – mówi o sobie artystka.

To jest pierwszy projekt realizowany w GM. Czy ostatni?  - Chcemy być przestrzenią, w której prezentować się będą artyści mający coś do powiedzenia, pragniemy zachęcić do dialogu nad tym, co w sztuce istotne i warte pokazania.

I choć projekt wydaje się nieco karkołomny, nie ma mowy o jego zarzuceniu

– przekonuje Chmielewski i już zapowiada otwarcie pierwszej wystawy stałej w Galerii Micro na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku.

Na zdjęciu praca Lucyny Kuśnierczyk Bezsilne, z cyklu „Kobiety”, 2004

(red.)

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.