KRADLI WĘGIEL Z KOPALNI PIAST (WIDEO, ZDJĘCIA)

Na teren kopalni poza ewidencją wpuszczane były ciężarówki, które wywoziły z niej nielegalnie węgiel. Proceder trwał kilka miesięcy. Już 17 osób usłyszało zarzuty w tej sprawie.

Policjanci z bieruńskiej komendy prowadzą sprawę kradzieży węgla z terenu kopalni Piast w Bieruniu. Zatrzymania pierwszych członków złodziejskiej szajki miały miejsce w piątek 4 marca, kiedy z terenu kopalni wyjechały dwa samochody załadowane nielegalnym towarem.

Bieruńscy policjanci, pod nadzorem tyskiej prokuratury prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży węgla z terenu Kopalni Węgla Kamiennego "Piast" w Bieruniu. W przestępczy proceder, który trwał od kilku miesięcy zamieszani są pracownicy kopalni i współpracujących z nią firm

- Na ich ślad wpadli kryminalni z bieruńskiej komendy. Wykryli oni, że na teren kopalni poza ewidencją wpuszczane są ciężarówki, które wywożą z niej nielegalnie węgiel - mówi st. asp. Katarzyna Skrzypczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.

Praca śledczych zaowocowała pierwszymi zatrzymaniami członków złodziejskiej szajki. W piątek 4 marca wieczorem z zakładu wyjechały dwie ciężarówki z 60 tonami skradzionego węgla. Chwilę później zostały one zatrzymane przez policjantów.

Od tej pory stróże prawa zatrzymali już do tej sprawy 17 osób, które usłyszały prokuratorskie zarzuty. 2 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych, a wobec pozostałych sąd zastosował policyjne dozory i wysokie poręczenia majątkowe (od 5 do kilkudziesięciu tys. zł) – dodaje policjantka.

- Jak wynika z wyjaśnień zatrzymanych, do podobnych nielegalnych wywozów węgla mogło dojść nawet kilkaset razy – mówi Skrzypczyk.

Jeden z podejrzanych wskazał miejsce ukrycia pieniędzy pochodzących z przestępstwa. Znajdowały się one na terenie nieużytków w województwie małopolskim. Policjanci odnaleźli tam prawie 10 tys. złotych.

Na podstawie dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego straty, które poniosła kopalnia w wyniku przestępczego procederu szacuje się na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Śledczy podkreślają jednak, że to dopiero początek postępowania, a że sprawa jest rozwojowa, ostatecznie mogą być one znacznie wyższe.

(jm), wideo i fot. KPP Bieruń, fot. główne Marta Gruchlik

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
 • ~Benek
  2016-03-29

  Prawda jest taka że jesteście kozaki, ura bura szef podwóra... Dopóki nie podjedzie v-ka jeśli wiecie co mam na myśli... Potem to już jest płacz i zgrzytanie pochwy... Bo wtedy to już tylko to macie między nogami... Jaja jakby wyparowały

 • ~Taj
  2016-03-21

  do ,,jo,, po statystykach, są to największe naciągane kłamstwa ,statystyki, ty to musiałeś kiedyś dostać niezły wpier............. i już ci tak zostało tzn. zwichrowanie, chłopaki robią niezłą robotę, a ty ino te rowery rowery i rowery kur.......... nudne to już się robi

 • ~jo
  2016-03-15

  Piszta co chceta.Ja tam nie miałem z nimi doczynienia jak to niektórzy pisza.oceniam po statystykach a one nie kłamią.Niestety według mnie ci <nasi> policjanci sa nieudolni

 • ~kokuś
  2016-03-13

  wszystkie wy pisarskie gnidy piszeta co wam ślina na jęzor przyniesie a byliśta tam robiliśta za gówniane grosze po 200 i więcej godzin nie sztuka pisać byle wypocine trzeba tam bys , robić, żyć a dopiero potem oceniać o ile sie umie coś takiego zrobić obiektywnie .

 • ~Taj
  2016-03-12

  czy ja napisałem że wszyscy kradną, czytajcie ze zrozumieniem, twierdzę że kto ma czyste sumienie to może spać spokojnie

 • ~Lolo
  2016-03-12

  Do taja czyli w tym kraju malo kto moze spac spokojnie tu wszyscy kradna

 • ~Taj
  2016-03-12

  Do ,,trol,, zgadzam się z tobą w 100%, może nie zawsze Policja jest skuteczna, ale sukcesy też maja i trzeba to pochwalić a nie tylko oczerniać, jak ktoś jest uczciwy i nie kręci wałków to może spać spokojnie.

 • ~T K
  2016-03-12

  Do więzienia z nimi !!! Zabrać wszystko co mają !!

 • ~trol
  2016-03-12

  A te pieniądze to jaki dowód rzeczowy? wskazane przez zatrzymanego, do których zakopania się przyznaje to co policja ma z nimi robić? Za dużo CSI i Horatio Ceina się naooglądałeś. Postawa osoby pod pseudonimem "jo" jest jedna: dostał mandat lub zatrzymany i teraz ma żale, może sam kradł węgiel z kopalni? A teraz mu się ten proceder ukrócił i będzie brak kasy.

 • ~Taj
  2016-03-11

  A tak na marginesie ,,ajwen" w którym to momencie ten gliniarz chwyta banknoty bo jakoś tego nie zauważyłem.

 • ~Taj
  2016-03-11

  a ty ,,ajwen" za dużo filmów oglądasz Kryminalne zagadki itp.

 • ~Taj
  2016-03-11

  ty ,,jo" kompleksy widzę masz, i na niczym się nie znasz, tyle co sobie pogadasz

 • ~jo
  2016-03-11

  No ciekawe że policja wpadła na to sama.napewno stali pod kopalnia i sprawdzali wszystkim ciezarówka papiery>wezcie i sie nie osmieszajcie.cynk dostaliscie kiedy i kto wjedzie na kopalnnie i tyle a wy ze akcja na szeroka skale to przypisujecie sobie bochaterrstwo.a prawda jest taka ze jedynie co bierunska policja potrafi to wlepiac mandaty za zle parkowanie zatrzymywac na bojszowac dziadków na rowerach i młodziez z jednym skrętem.to jest nasza policja szacun panowie za wasza ciezka i owocna prace

 • ~alan
  2016-03-11

  fachmanie debilu a może to jest rekonstrukcja a nie relacja z wykopków na żywo. znalazł się spec

 • ~ajwen
  2016-03-11

  Fachmany niysamowite. Dowody rzeczowe w postaci pieniędzy trzymią gołymi rękami. Szacun.

 • ~tylko Po
  2016-03-11

  i pomyśleć że takie kradzieże trwały od ho ho ho bóg jedyny wie...

 • ~monitor
  2016-03-11

  a monitoringu niy było,przeca terozki wszyndzie sie filmujom
  kaj staniesz tam fota,synek nawet w aucie mo