OMINĄŁ KOREK… STRACI PRAWO JAZDY? (WIDEO)

Do zdarzenia doszło na początku grudnia. 26-letni kierowca forda wjechał na chodnik i bez skrupułów mijał samochody stojące w korku. Wszystko nagrała kamera.

Bieruńscy policjanci sporządzili wniosek do sądu o ukaranie kierowcy forda, który chcąc ominąć korek na ulicy Warszawskiej w Bieruniu wjechał na chodnik i ścieżkę dla rowerów. Zostało to zarejestrowane przez kamerę znajdującą się w jednym z samochodów stojących w korku. - Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym 26-latek może stracić prawo jazdy. Mundurowi będą też wnioskować o weryfikację uprawnień kierowcy – mówi st. asp. Katarzyna Skrzypczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu,.

Zdarzenie miało miejsce 3 grudnia 2015 roku około godziny 14:20. Jest to godzina szczytu na drodze krajowej nr 44 – ulicy Warszawskiej w Bieruniu. Często tworzą się tam korki.

Kierujący samochodem marki Ford, 26-letni mieszkaniec Osieka znalazł rozwiązanie... Aby ominąć sznurek stojących pojazdów postanowił wjechać na chodnik i ścieżkę dla rowerów.

Kierowca jednego z samochodów, który stał akurat w korku nie pozostał obojętny na tak rażące łamanie przepisów o ruchu drogowym. Zarejestrowane nagranie z kamery samochodowej trafiło na skrzynkę mailową śląskiej policji – „Stop agresji drogowej”, a za jej pośrednictwem do bieruńskiej komendy. Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń ustalili dane kierowcy.

- Przeprowadzone postępowanie dało podstawy do tego, by sporządzić wniosek do sądu o ukaranie 26-latka za niezastosowanie się do znaków drogowych i jazdę wzdłuż chodnika i ścieżki dla rowerów, czym stworzył zagrożenie wobec innych kierujących i pieszych – mówi Skrzypczyk.

Oprócz grzywny, mundurowi wnioskowali też o wydanie wobec mężczyzny zakazu prowadzenia pojazdów. Za lekceważący stosunek do przepisów o ruchu drogowym policjanci skierują wniosek do starosty o weryfikację kwalifikacji kierowcy.

(jm)

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
 • ~Stary ewki
  2016-01-28

  A ty ewka nie masz większych problemów niż tak się ekscytować i pocić z powodu naszego braku problemów? :D Nudzi cię to, ale tu zaglądasz i komentujesz oraz piszesz teksty jakości wypowiedzi przedszkolaka, czyli coś cię w tym też musi kręcić ;) Przyznaj się, nie bądź nieśmiała, hahah. Czytając cię można się nieźle pośmiać.

 • ~ewa
  2016-01-27

  Jak mozna takimi bzdurami tak się ekscytowac i pocic przy komentarzach wielkości rozprawki? wy ludzie naprawde nie macie wiekszych problemów? czytajac takie fora można sie nieźle posmiac

 • ~Orion
  2016-01-27

  Ciekawe czy ten ostatni komentarz to jakiś żart, czy ktoś tak to napisał na serio? Bo jeśli to drugie to wydaje mi się, że jest to nieco żenujące. Zupełnie jakby próbowano ludzi zastraszyć i powiedzieć - lepiej nic nie piszcie. Aczkolwiek może się mylę? czas pokaże. Raz - nie powiem, czy na 100%, bo takiej pewności nie mam, ale wydaje mi się, że owszem o ile nagrań osób prywatnych nie można bez ich zgody zamieszczać w sieci, o tyle gdy dana osoba przekracza granice prawa i nagranie może być dowodem w sprawie to jest to chyba, powtarzam - chyba (nie chciało mi się tego konsultować ze znajomym prawnikiem - tak tylko coś mi się kojarzy) - uzasadnione. Co do reszty - ludzie dużo gorsze rzeczy w internecie piszą i nikt nie robi skandalu. No chyba, że komuś się wydaje, że polskie sądy będą zajmować się takimi drobiazgami, w dodatku w przypadku, gdzie najgorszy możliwy obrońca z urzędu spokojnie sobie z tym poradzi. Groźby wobec kogoś? Przecież ani ja, ani nikt z pozostałych tu piszących osobie, która popełniła wykroczenie jadąc chodnikiem niczym nie groził prawda? Nikt nie zwracał się tutaj bezpośrednio do niej, ani w jakimkolwiek bliższym do tejże osoby nawiązaniu. Ja przykładowo pisałem sobie ot takie sam nie wie co, jakieś fantazje na temat wirtualnych postaci z gier komputerowych chyba. I tylko wyrażałem swe zdanie jak mógłby wyglądać sąd i wymiar sprawiedliwości w jakimś wirtualnym, nieistniejącym świecie. Nigdzie nie żadnego odniesienia do jakiejkolwiek realnej osoby, a już z pewnością do akurat tego, opisanego w tym artykule konkretnego przypadku. Widzi ktoś tam coś takiego? Udowodni ktoś mi lub komukolwiek innemu, że jest inaczej? A może ktoś sobie robi żarty z naszej policji, wymiaru sprawiedliwości i naszych sądów zawracając im głowę czymś co nie ma miejsca? Czyż to nie naganne zachowanie? Natomiast jeśli osoba, kierująca samochodem, która jechała po chodniku chce znać MOJE zdanie na jej temat to napiszę wprost - tą sprawą niech zajmie się nasz wymiar sprawiedliwości - ja akurat go doceniam i wierzę w jego mądre decyzje. Tylko tyle i aż tyle. Amen.

 • ~WWP.pl
  2016-01-26

  cala sprawa jest obserwowana przez policje,gdyż zostały naruszone prawa prywatności odnoszące się do nagrania, gdzie występują numery rejestracyjne samochodu bez zgody kierującego,a każdy komentarz może być sprawdzony przez nr. IP na życzenie prowadzącego.. Art. 190 KK stanowi[1]:

  § 1."Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego."

  Groź by karalne są najczęściej formułowane słownie (bezpośrednio lub telefonicznie) lub pisemnie (listy z pogróżkami, wiadomości w formie elektronicznej). Przedmiotem gróźb są przeważnie zapowiedzi aktów przemocy, dokonanie szkód na mieniu bądź ujawnienie kompromitujących informacji (o ile takie ujawnienie naruszyłoby przepisy prawa). Czyn ma charakter umyślny.

  Uzasadniona obawa zachodzi wtedy, gdy pokrzywdzony, realnie oceniający sytuację, potraktuje groźbę poważnie i uwierzy w możliwość jej realizacji. Nie stanowią przestępstwa groźby, które co prawda wywołały u pokrzywdzonego obawę, że zostaną spełnione..

 • ~osi
  2016-01-26

  nienawidzicie KOSów, a co niedziele wieczorem w dupnym korku wracacie z weekendu od goroli

 • ~osi
  2016-01-26

  ciekawe czy jak by gosciu jechał na SBLu, to kolega z Bierunia tez by zamiescil ten filmik na youtube?

 • ~maro
  2016-01-24

  Cwaniaków trzeba tępić, miesiąc publicznych robót np. odśnieżanie chodnika

 • ~ja
  2016-01-23

  bez przesady z zabijaniem i więzieniami - porządny wpierd*l policyjną pałą powinien gościa wyleczyć

 • ~Orion
  2016-01-23

  Odebrać prawko dożywotnio i żadnego więzienia, bo to byłoby utrzymywanie go za nasze podatki tylko duża kara pieniężna plus tak samo jak on ryzykował życie niewinnych ludzi, którzy mogli iść chodnikiem, tak jemu przystawić do głowy rewolwer 6-strzałowy naładowany 3 nabojami i kazać pociągnąć raz za spust. Szansa, że natrafi na pustą komorę równe 50%. Wtedy wypuścić wolno. A jak akurat będzie tam nabój? Cóż - jednego śmiecia mniej. On nie przejmował się życiem innych, tak samo my jego. Taki powinien być wymiar sprawiedliwości. AMEN.

 • ~lędziniok
  2016-01-21

  INNA to co ze rodziła jak go nie było przy poczęciu to na cholere potrzebny przy porodzie

 • ~...inna...
  2016-01-21

  a może jego żona w domu rodziła ...?

 • ~Młody.
  2016-01-20

  Ciekawi mnie tylko jednio,,, Czy te komentarze,, czytają nasze "stróże
  " ??? - http://synonim.net/synonim/str óż+porządku+publicznego. I i z tego wyciągają jakieś wnioski. Może jakiś "stróż" odpowie na to pytanie???

 • ~olo
  2016-01-20

  Bardzo dobrze, powinien jeszcze dodatkowo odśnieżać chodniki całą zimę społecznie za zagrożenie życia pieszych. Dzieci tam po zakupy biegają często a taki baran sobie skróty robił...

 • ~Młody.
  2016-01-20

  Śmiechu warte,,, "26-latek może stracić prawo jazdy"... Nie może a powinien. Bez komentarza.

 • ~geje drogowi
  2016-01-20

  Bardzo ładnie. MSK szkoda że wtedy z dzieckiem nie szedłeś i Ci z dupy garażu nie zrobił. Pozdrawiam