LO BIERUŃ GREASE (TELEDYSK)

Piękne licealistki w rock’n’rollowej stylizacji lat ’50 oraz przystojni licealiści jako „greaserzy” wspaniale zaprezentowali się w musicalowym przeboju „You're the one that I want”.

ZOBACZ TEŻ:

LO BIERUŃ: PIERWSZY LIPDUB W POWIECIE

UCZNIOWIE BIERUŃSKIEGO OGÓLNIAKA SĄ HAPPY! (WIDEO)

Po wielu dniach przygotowań i prób w słoneczne popołudnie 11 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Bieruniu odbyło się spektakularne wydarzenie – szkoła zamieniła się w plan filmowy na potrzeby szeroko zakrojonego projektu filmowego „LO Bieruń Grease”. Za jego sprawą szkoła teleportowała się w taneczne lata ‘50 ubiegłego wieku do Hollywood. Przedsięwzięcie było udziałem uczniów, nauczycieli, dyrekcji oraz wielu zaprzyjaźnionych instytucji i firm, w sumie 92 aktorów oraz 26 osób z obsługi technicznej.

Po 8 tygodniach codziennych prób, mozolnych przygotowań dekoracji i 8-godzinnych nagraniach na planie filmowym w budynku szkoły powstał kipiący energią i powalający radością teledysk. Od rana 11 listopada na korytarzach można było zobaczyć przygotowane sprzęty. Dekoratornia licząca 8 osób, spędziła 1755 minut nad dekoracjami (wszystkie części scenografii była wykonana ręcznie!). Również uczniowie przeszli metamorfozę. W ten jeden dzień wchodząc do szkoły zamiast uczniowskiego tłumu można było napotkać elitarne grono gwiazd pokroju młodego Johna Travolty czy Olivii Newton-John. Wrażenie estetyczne było piorunujące.

Profesjonalna ekipa filmowa miała nie lada zadanie – nagranie dynamicznego teledysku w szybkim tempie. Nad choreografią do filmu pracowało 17 osób, a najdłuższy układ taneczny liczył 2640 kroków. Nagrano 297 klipów, których montaż trwał 80 godzin, przygotowano 70 posterów tematycznych i 300 balonów pompowanych helem.

Dzięki zaangażowaniu pani profesor Agnieszki Wyderki-Dyjecińskiej oraz wsparciu innych nauczycieli, osób i instytucji, na czas filmowania szkoła odmieniła się nie do poznania. Korytarze i klasy rozbłysły tysiącem barw emitowanych z profesjonalnego oświetlenia estradowego - wszystko to po to, aby przybliżyć atmosferę filmu „Grease”, a nade wszystko ukazać młodym ludziom drzemiącą w nich pasję i talent.

Nadesłano: LO Bieruń

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
 • ~LarAmunse
  2017-10-20

  How To Buy Pills Online Bactrim Online Dental Infection Keflex Erythromycin <a href=http://sildenafdosage.com >viagra</a> Boots Erectile Dysfunction Overdose Of Amoxicillin

 • ~evubanajuv
  2016-02-02

  http://online-diflucanfluconaz ole.net/ - Buy Diflucan <a href="http://online-pharm acyprices.org/">Pharma cy Prices For Levitra</a> http://lasixwithoutprescriptio nfurosemide.net/

 • ~... ... ... :)
  2016-01-21

  a ja jakoś nie widzę podobieństw... LOBieruń macie mój głos za teledyskiem.

 • ~absolwent
  2016-01-21

  Ja też mam wrażenie że cała dyskusja to rozmowa dwóch osób.... tylko że jeden w tej całej dyskusji używa ogólników, pomówień i negatywnych określeń oceniających, a drugi jest bardziej merytoryczny. Jakby co to ja jestem za teledyskiem:-)

 • ~:{ ten trzeci:)
  2016-01-21

  Wow ale detektyw. A wiecie w sumie mam to samo wrażenie, tylko że jest dwóch, którzy tu i tu hejtują. Problem jednak w tym, czy podoba Ci się teledysk LOBIERUN :)

 • ~{-}
  2016-01-21

  Te komentarze są godne politowania, a wg mnie pisze ciągle ten sam, pełno kropek i tak samo jest o gastronomii....

 • ~ten co doszedł
  2016-01-21

  nie zmienia faktu, że LO Bieruń również w wynikach z przedmiotów rozszerzonych jest dobry.... nie jest źle..... grunt, że absolwenci dostają się na studia TAKIE JAKIE CHCĄ. Naszych można spotkać wszędzie i nie mają kompleksów w stosunku do tych "renomowanych".... i już się nie odzywam :-)
  MOJA RĘKA W GÓRZE - podoba mi się

 • ~rzeczowy
  2016-01-21

  dobra skończcie już tą jałową dyskusję i przestańcie się przerzucać danymi statystycznymi... bo to do niczego nie prowadzi, a między tymi martwymi średnimi są ŻYWI, MŁODZI I AMBITNI LUDZIE, którzy mają osiągnięcia, odnoszą sukcesy i są zadowoleni.... \r\n\r\nKOMU PODOBA SIĘ TELEDYSK LO BIERUŃ ręka do góry :-)

 • ~ten co doszedł
  2016-01-21

  prawda.... ale wyniki podstawowe czyli WŁAŚCIWA MATURA, na poziomie najlepszych szkół ... tak między 19 a 23 miejscem na 300 liceów w woj. śląskim.... . I najwidoczniej to wystarczy, skoro nasi absolwenci z sukcesami i od lat rywalizują o indeksy najlepszych uczelni (wykaz na stronie szkoły) z tymi którzy pokończyli te "renomowane".... poza tym "niedoszły lekarzu".... CIESZ SIĘ, ŻE UCZNIOWIE LO W BIERUNIU SĄ DOBRZY W NAUCE.... ROZWIJAJĄ SIĘ (zob. wskaźnik EWD) I JESZCZE MAJĄ CZAS NA ZABAWĘ I ROZWÓJ WŁASNYCH TALENTÓW I OSOBOWOŚCI... a nie tylko dziobią zaś spaceru to zażywają tylko wtedy jak prosto ze szkoły biegną na korki :-)

 • ~lekarz niedoszł
  2016-01-21

  Można sprawdzić na OKE, że średnie wyniki z przedmiotów na poziomie rozszerzonym to około 30%

 • ~myślący
  2016-01-20

  ale to chyba dobrze że nasi absolwenci chcą iść tam gdzie wszyscy idą... a nie na jakieś niechciane kierunki, zresztą - dzięki "temu co doszedł" - zestawienie mówi samo za siebie odpowiednio wyjaśniając kłamliwe opinie i dając odpór głupim ludziom.

 • ~ten co doszedł
  2016-01-20

  drobna korekta do poprzedniego posta.... tu znajdziesz wszystko : http://www.lobierun.edu.pl/ima ges/stories/stale/absolwent/01 .jpg

 • ~ten co doszedł
  2016-01-20

  lekarzu niedoszły... proszę Cię wpierw dojdź, a jak już dojdziesz, to zajrzyj na stronę szkoły i wtedy odkryjesz, zapewne ku swojemu zdziwieniu, indeksy jakich uczelni zdobywają absolwenci LO Bieruń - I NIE KŁAM.
  A żebyś szybko doszedł niedojdo jeden, to Ci pomogę:
  http://www.lobierun. edu.pl/index.php/absolwenci/lo sy/317-losy-absolwentow5.

 • ~lekarz niedoszł
  2016-01-20

  Szkoda tylko, że Wasi absolweci nie dostają się na prawdziwe studia, tylko, tam, gdzie wszystkich przyjmują.

 • ~do uczeń
  2016-01-18

  no i właśnie o ten paszport idzie... żeby (po dobrze zdanej maturze - co jakoś w technikach nie wychodzi) skończyc studia i być mgr inż mechaniki bądź elektrotechniki i ... być twoim szefem .... lub jako mgr politologii (albo socjologii) - wynająć cię do roboty, bo politolog, czy inny humanista lepiej się zna na książkach - co oczywiste - niż na wtyczkach i gniazdkach :-). Tak że szanuj absolwenta LO bo albo będzie twoim szefem... albo da ci na chlebuś :-)

 • ~@uczeń
  2016-01-17

  Tak se to tłumacz xD

 • ~Uczeń
  2016-01-16

  Ta wasza maturka nic nie znaczy. Najważniejszy jest egzamin zawodowy bo po nim możemy zostać Elektrykami czy Mechanikami a wasza maturka to jedynie paszport na politologie albo socjologie.

 • ~do kinomaniak
  2016-01-15

  jaka wojna.. Tychy poległy już dawno na Mishmashu i w pierwszym rankingu tygodnika Echo (tej tzw. małej olimpiadzie informatycznej)... czemu to szkoły tyskie tak skrzętnie ukrywają wyniki matur ... w LO Bieruń wyniki są na stronie szkoły - dane z OKE Jaworzno.... i gdzie są Tychy. Mysłowice i inni?..... a oglądaliście EWD... to zajrzyjcie na obecne tendencje :-)..... Korkami to i 19 miejsce można zdobyć....żaden powód do chluby, przy takim zaangażowaniu pracowników naukowych UŚ i innych korepetytorów powinni zdobyć miejsce w pierwszej dziesiątce... ale promocja talentów uczniów jest TYLKO W LOBIERUŃ... w naszej szkole rzeczywiście dba się o rozwój ucznia.....

 • ~kinomaniak
  2016-01-14

  Tematy rankingów szkół w komentarzach podczas prezentacji Teledysku? Chyba trochę nietrafione... Ot, odwieczna wojna tysko-bieruńska!!!
  Jedno jest pewne, dziś po 9 dniach od premiery jest aż 5000 odsłonięć na youtube. To jest jedyny taki teledysk w regionie, który tego dokonał jak dotychczas.
  WIELKIE GRATKI!!

 • ~absolwent
  2016-01-14

  e no nie no.... 83 miejsce w województwie śląskim na 300 LO..... + wyniki matury, których "zazdraszczają" nam inne "renomowalne" szkoły.... Cieszę się że kończyłem szkołę, która dzięki zaangażowaniu uczniów doszła do poziomu TAKIEJ SZKOŁY..... a nie szkółki dziobaków którzy na korkach dobijają 19 miejsca.

 • ~LOBieruniok z Ty
  2016-01-14

  Z tego co czytam, to o LOBIERUŃ napisane zostało m. in. "Piękne licealistki w rock’n’rollowej stylizacji lat ’50 oraz przystojni licealiści jako „greaserzy” wspaniale zaprezentowali się w musicalowym przeboju „You're the one that I want”.
  Więc o co chodzi z tymi PERSPEKTYWAMI?
  Wy znacie wyniki rankingu gazety... my znamy wyniki matur... i tam to już szkoły tyskie tak gremialnie nie brylują, a nawet - śmiem twierdzić - są dość marnym tłem dla LOBIERUŃ.

 • ~Z KOMENTARZEM DO
  2016-01-14

  :-)... bez komentarza.... Neews "o kozie"... Tyscy "o wozie"... ech żeby choć czytali ze zrozumieniem, bo co ma piernik do wiatraka... poza tym na elegancji i życzliwości to im nie zbywa... czyżby czuli się czymś zagrożeni?

 • ~:-)
  2016-01-14

  Król Julian (ten od Pingwinów z Madagaskaru - to tak jakby jaki Tyski nie znał, bo przecież oni tylko filmy naukowe oglądają).... też się uważa za króla.... mało tego ma coś ze dwóch, którzy to uznają :-).... i tyle w temacie.
  MOJE LO NAJLEPSZE.... fantastycznie promuje talenty swoich uczniów... a że raz wyjdzie tak... raz inaczej ... rzecz gustu. mnie się podoba to, że mój kuzyn tam tańczy..... szacun.

 • ~xD
  2016-01-14

  Do Tyski - pytanko małe: Tyskie czy tyskie, Śląskiego czy śląskiego?

 • ~Tyski
  2016-01-14

  Prawda jest taka że najlepsze szkoły są w Tychach, i tutaj z nikim się nie trzeba kłócić bo wszystkie Tyskie Technika i Licea są w 100 najlepszych ponadgimnazjalnych szkół województwa Śląskiego !

 • ~Absolwent
  2016-01-14

  Moje liceum najlepsze na Śląsku :-)

 • ~BEZ KOMENTARZA
  2016-01-14

  prosze sprawdzic
  http://www.perspekt ywy.pl/portal/index.php?option =com_content&view=article&id=2 514:ranking-liceow-2016-woj-sl askie&catid=178&Itemid=351&str ona=2
  ranking SZKOŁ PERSPEKTYWY 2016
  nadajecie sie do super markietu towar wykładac
  [oprocz klasy o profilu mat -fiz] to yes super szkoła
  ino co dalej pomyscie

  2016 Rank.
  Głów . Nazwa szkoły Miejscowość '15 '14 WSK Znak
  jakości Profil
  szk oły
  51 467 I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki Mysłowice 480 500 + 39.50 Bronzowa szkoła
  52 472 IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego Bytom 500+ 338 39.38 Bronzowa szkoła
  53 474 II Liceum Ogólnokształcące Ruda Śląska 500 500+ 39.35 Bronzo wa szkoła
  54 500 II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Cieszyn 394 430 38.8 3 Bronzowa szkoła
  55 500+ IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN Bielsko-Biała 447 343 38. 38
  56 500+ III LO im. Stefana Batorego Chorzów 500+ 500+ 38 .23
  57 500+ V LO z Oddz. Dwujęz. im. Kanc. Jana Zamoyskiego Dąbrowa Górnicza 379 480 38.12
  58 500+ Liceum Ogólnokształcące im. prof. Zbigniewa Religi Gilowice 476 500+ 37.91
  59 500+ I LO im. Waleriana Łukasińskiego Dąbrowa Górnicza 500+ 500+ 37.89
  6 0 500+ I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika Żywiec 500+ 500+ 37 .86
  61 500+ X Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego Katowice 500+ 50 0+ 37.53
  62 500+ VI Liceum Ogólnokształcące im. Janusza Korczaka Sosnowiec 500+ 500+ 3 7.19
  63 500+ I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki Mikołów 500+ 500+ 37. 12
  64 500+ Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego Myszków 500+ 500 + 37.03
  65 500+ I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika Będzin 500+ 500+ 36 .86
  66 500+ II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater Sosnowiec 500+ 500+ 36. 65
  67 500+ IV Liceum Ogólnokształcące Jastrzębi e-Zdrój 355 500+ 36.27
  68 500+ VIII LO im. Hanny Chrzanowskiej Bielsko-Biała 5 00+ 500+ 36.11
  69 500+ I Liceum Ogólnokształcące im. S. Żeromskiego Zawiercie 500+ 48 5 36.07
  70 500+ I Liceum Ogólnokształcące w ZS nr 1 Jastrzębie-Zdrój 500+ 500+ 35.78
  71 500+ I LO im. Stefanii Sempołowskiej Tarnowskie Góry 500+ 412 35.67
  72 500 + Katolickie LO SPSK im. Matki Bożej Jasnogórskiej Częstochowa 45 7 500+ 35.54
  73 500+ Salezj ańskie Liceum Ogólnokształcące Świętoch łowice 500+ 500+ 35.48
  74 500+ III Liceum Ogólnokształcące Pszczyna 5 00+ 500+ 35.31
  75 500+ IV Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika Rybnik 500+ 500+ 34. 97
  76 500+ II LO z Oddz. Integrac. im. Cypriana K. Norwida Tychy 500+ 500+ 34.96
  77 500+ IV LO im. gen. Stanisława Maczka Katowice 500+ 500+ 34.7 4
  78 500+ Ogólnokształcą ca Szkoła Muzyczna II st. Bytom 500+ 500+ 34.71
  7 9 500+ Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego Krzepice 500+ 50 0+ 34.30
  80 500+ Publ. LO Tow. Salezjańskiego im. św. D. Savio Zabrze 500+ 500+ 34.25
  81 500+ Liceum Ogólnokształcące w ZSO im. M. Konopnickiej Milówka 500+ 500 + 34.06
  82 500+ II LO z Oddz. Dwujęz. i Integr. w ZSP Wodzisław Śl. 500+ 500+ 33.47
  83 500 + Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich Bieruń 500+ 500+ 3 3.41

  przemyslcie to

 • ~D.
  2016-01-13

  Świetne. Widać że wymagało dużo pracu

 • ~Jacek
  2016-01-13

  Daremne...

 • ~Azazello
  2016-01-13

  Trochę czepialstwa z mojej strony żeby nie słodzić za mocno ;) Momentami lekko sztucznie jednak wyszło, kilka detali w ubiorze też bym pozmieniał, bo panowie troszkę za "grzecznie" wyszli jak na greasersów, no ale to nie jest "Holiłódzka" produkcja z budżetem kilku milionów, więc w ogólnym obrazie są to zupełnie pomijalne sprawy.
  Ogólnie całość na dużym plusie oceniam, bardzo fajna inicjatywa. Życzę Wam powodzenia i czekam na kolejne produkcje :)

 • ~absolwentka
  2016-01-13

  Wyszło im fajnie, natomiast wcześniejszy lip dup był zdecydowanie lepszy, nie rozumiem po co nagrywali nowego (gorszego). Liczą się chęci tylko szkoda że zaniżyli tym teledyskiem poprzeczke

 • ~Ms
  2016-01-13

  Brawo !

 • ~Agula
  2016-01-13

  Super!!! Tak trzymać droga młodzieży!!!Gratuluję pomysłu i zaangażowania!!!