PRZYCHODNIA CAŁYCH RODZIN

- Dążymy do tego, żeby Rodzinne Centrum Medyczne Medicor było poradnią wielospecjalistyczną, ale taką z rodzinną atmosferą – mówi Tomasz Nyga, nowy dyrektor Rodzinnego Centrum Medycznego Medicor przy ul. Chemików w Bieruniu.

Medicor to teraz Rodzinne Centrum Medyczne. Zmienił się właściciel i dyrektor. Na jakie zmiany mogą liczyć pacjenci?

Rzeczywiście, nowym właścicielem Medicora został Adam Zug, a wspólnicy uchwałą powołali nowego dyrektora. Tak rozpoczęliśmy naszą metamorfozę.

Na czym będzie polegała ta metamorfoza?

Zaczęliśmy od remontów – te w pierwszym rzucie objęły poradnie ginekologiczno-położniczą, otolaryngologiczną i poczekalnie tych dwu poradni. Jednak nasz długofalowy cel to stworzenie w Bieruniu prawdziwego Rodzinnego Centrum Medycznego. To wiąże się z licznymi planami inwestycyjnymi i nie tylko.

Dlaczego akurat rodzinne centrum medyczne?

Chcemy, aby w naszym centrum panowała rodzinna atmosfera, ale też aby Medicor stał się przychodnią całych rodzin.

Najlepsi lekarze specjaliści, na których wiedzy i doświadczeniu zamierzamy się opierać, zapewnią w naszej przychodni opiekę zdrowotną każdemu członkowi rodziny. Można powiedzieć, że od poczęcia aż po pogodną jesień życia.

Chcemy, by nasz pacjent wiedział, że robimy dla niego wszystko, co możemy.

Wróćmy do zmian. Co konkretnie dzieje się w Medicorze?

Dążymy do tego, żeby Rodzinne Centrum Medyczne Medicor było poradnią wielospecjalistyczną. Oprócz już działających poradni, również nie wspomnianych jeszcze okulistycznej czy poradni dla dzieci i dorosłych, zamierzamy otworzyć poradnię dietetyczną i diabetologiczną, urologiczną, a także kardiologiczną i neurologiczną. A na potrzeby rozwoju specjalistyki początkiem przyszłego roku planujemy zakup jednego z najnowocześniejszych aparatów USG.

Zauważamy też potrzebę stworzenia w Bieruniu poradni ginekologicznej świadczącej usługi komercyjne i w szerszym niż dotąd zakresie godzinowym. Dlatego już wkrótce taką poradnię stworzymy – ta będzie czynna także w soboty.

Oczywiście poradnia ginekologiczno-położnicza znakomicie funkcjonuje u nas już dziś – w tej chwili mamy 40 pacjentek, które oczekują potomstwa! Nasza ginekologia jest pozytywnie oceniana przez lekarzy specjalistów i przez klientki, które cenią sobie np. przestronny gabinet.

Trzeba przyznać, że to ambitne plany.

A to jeszcze nie wszystko. Chcemy rozwijać naszą poradnię chirurgiczną. Z tego powodu już od lutego 2016 roku zwiększymy zakres godzin, w których będzie przyjmował lek. med. Marcin Świerk. Pan doktor jest specjalistą chirurgii ogólnej – u nas m.in. usuwa znamiona, naroślą, szyje rany i zdejmuje szwy.

Rozwiniemy rehabilitację. Niedługo uruchomimy zajęcia w godzinach wieczornych. Stworzymy również… szkołę rodzenia! A do naszej dotychczasowej kadry dołączą nowi specjaliści.

Z kolei tym najdalej idącym pomysłem jest wyposażenie naszego Centrum Medycznego w nowoczesny blok operacyjny, pozwalający realizować tzw. chirurgię jednego dnia. Wtedy z zabiegów w Bieruniu mogliby korzystać pacjenci mający problemy z przepukliną albo żylakami. Zmiany czeka też poradnia stomatologiczna. Już dziś można u nas korzystać zarówno ze świadczeń realizowanych w ramach NFZ, jak i komercyjnych.

W pierwszej połowie nowego roku, oprócz stomatologii i protetyki, zamierzamy wprowadzić działalność w zakresie ortodoncji.

Dowiedzieliśmy się, że w centrum powstanie gabinet medycyny estetycznej. To nowość w Bieruniu.

Ten pomysł cieszy się wielkim zainteresowaniem pacjentów. W celu zapewnienia usług na najwyższym poziomie zamierzamy korzystać z wiedzy i doświadczenia najlepszych specjalistów naszej zaprzyjaźnionej Nałęcz Clinic Sp. z o.o. z Katowic.

Jakie zabiegi będą wykonywane w gabinecie?

Zaoferujemy cały wachlarz świadczeń upiększających. Od botoksu, przez usuwanie rozstępów po ciąży, blizn, w tym tych po cięciu cesarskim. Ponadto nowoczesne metody odchudzania i ujędrniania ciała, usuwanie cieni pod oczami aż po innowacyjne metody leczenia łysienia androgenowego u mężczyzn. Nasza poradnia medycyny estetycznej ruszy już w styczniu!

Zamierzamy udowodnić, że Bieruń zasłużył na centrum medyczne z prawdziwego zdarzenia.

Bieruń?

Służba zdrowia to arcyważny temat dla mieszkańców. Wierzymy, że rozwijanie służby zdrowia w Bieruniu będzie wpływać na rozwój całego miasta. Rodzinne Centrum Medyczne Medicor już wkrótce przystąpi też do realizowanych przez miasto programów „Rodzina 3+” i „Aktywni Seniorzy 60+”.

Chcemy być obecni w życiu lokalnej społeczności, dlatego postawiliśmy na komunikację. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.medicor­-bierun.pl oraz na fanpejdża na Facebooku. Liczymy, że dzięki naszym staraniom Medicor będzie zyskiwać nowych pacjentów, nie tylko z Bierunia.

Zapraszamy!

Dziękuję za rozmowę (fot. Radofoto)

Materiał zamówiony

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ