WZMOCNIĆ SIĘ, PUNKTOWAĆ, AWANSOWAĆ

- Nie ukrywam, że celem jest obronienie wywalczonej pozycji i zakończenie całego sezonu na pierwszym miejscu - mówi Sebastian Idczak, trener MKS Lędziny.

Rozmawiał Marcin Iciek

Panie trenerze – gratulujemy mistrzostwa jesieni! Co jest dla Pana priorytetem, jeśli chodzi o rundę rewanżową?

Dziękuję; nie ukrywam, że celem jest obronienie wywalczonej pozycji i zakończenie całego sezonu na pierwszym miejscu. By tego dokonać nieuniknione są jednak wzmocnienia. W przeciągu całej rundy okazało się, że nasza ławka jest zdecydowanie za krótka a w wielu spotkaniach uzupełnialiśmy kadrę meczową juniorami z bardzo młodych roczników.

CZYTAJ TEŻ: FUTBOLOWE "BYLE DO WIOSNY..."

O jakich pozycjach szczególnie mówimy?

Będziemy rozglądać się zwłaszcza za napastnikiem, typową „dziewiątką”. Obecnie strzelamy dużo goli, jednak ich autorami są głównie obrońcy i pomocnicy. Dołączenie do drużyny dobrego napastnika doda nam więcej pewności w wykończaniu akcji ofensywnych, których zwykle stwarzamy dość sporo.

Po 10. kolejce Pana drużyna miała już 5 punktów przewagi w tabeli nad kolejnym rywalem. Co takiego się stało, że roztrwoniliście tę zaliczkę i dopiero teraz wracacie na pierwsze miejsce?

Faktycznie, można było tych punktów uzbierać więcej, jednak zdarzył się moment przestoju. Dobrze, że znów jesteśmy liderem, a optymizmu dodaje fakt, że moje drużyny zawsze lepiej prezentują się w rundzie wiosennej. Uważam, że awans robi się w meczach z zespołami… z dołu tabeli. W bezpośrednich spotkaniach z drużynami z pierwszej piątki zdobyliśmy ledwie dwa punkty, jednak to właśnie regularne punktowanie z potencjalnie słabszymi rywalami sprawiło, że to my zajmujemy obecnie pierwszą pozycję.

Wywiad opublikowany w listopadowym wydaniu Gazety Lokalnej

POWRÓĆ DO STRONY GŁÓWNEJ
Dodaj komentarz
Aby uniknąć każdorazowego podawania nicku oraz przepisywania kodu z obrazka, zarejestruj się.
Jeśli masz swoje konto, zaloguj się.
Komentarze
  • ~edwardo
    2016-09-03

    Tak trzimac chopcy....kibicuja z Kanady!!! Pozdrowiynia i powodzynio!!!